Eksperti: prezidenta vēlēšanās fotografējot balsojumus, deputāti pārkāpa Satversmes garu

18

Komentāri (18)

DD1 15.06.2015. 08.55

dzeris49

“biļetēnu fotografēja ne jau tāpēc, lai parādītu vēlētājam, bet, lai parādītu saviem “priekšniekiem”, tas nav absurds?”

Tas ir lielākais no absurdiem, kas liecina, ka Latvijā vēlēšanas par partiju listēm ir nepareizas, jo ar to dodam varu šaurām interešu grupām, kas tikušas pie varas ciniski ignorē vēlētājus. Jāmaina vēlēšanu sistēma vismaz uz jauktu,- tas iespējams būtu labs spēka pielikšanas punkts Egilam Levitam.

Kļūdījos, kad domāju, ka slēptais balsojums varētu likt balsot pēc sirdsapziņas un tad bija jāuzvar Levitam,- pārāk gļēvi padevīgi saviem bosiem ir tā sauktie tautas kalpi.

+4
0
Atbildēt

1

    v_rostins > DD1 15.06.2015. 09.51

    DD1

    Levita ievēlēšanas gadījumā čekas kuratori izsauktu savus pakalpiņus no ZRP(v) un nopratinātu tos ar melu detektoru un tad pīzģec tiem mērgļiem, jo saimnieks nodotu atklātībā visu kompromatu. Pat Kukulītis un Kalnmeiers neatrastu pietiekošus argumentus, lai tos nekavējoši neapcietinātu.

    +3
    -1
    Atbildēt

    0

rinķī apkārt 15.06.2015. 08.15

“Ja Satversme paredz aizklātas vēlēšanas, un es pats to neuzskatu par pareizu, bet ja tas ir paredzēts Satversmē, es domāju, ka pie tā vajadzētu turēties arī, ja atsevišķi deputāti domā, ka tas nav pareizi. Man šķiet, ka šāda Satversmes apiešana ir grūti attaisnojama,” ++++ Satversmes apiešana aizklātu vēlēšanu kontekstā būtu nosodāma tad, ja LR Saeimā visi deputāti būtu ideālisti, kād neapšaubāmi ir arī prezidenta kandidāts Levits. Šāda, Levita un vēl dažu ekspertu paustā morāle varbūt darbojas valstīs, kuras ir nosacīti brīvas no korupcijas, kuru parlamentos nav atsevišķu frakciju, kam mērķis un pastāvēšanas jēga ir likvidēt savu valsti, kuru tuvākie sabiedrotie ir mūsu valsts ienaidnieki.

LR Saeimas situācijā, ja deputāts vēlas pierādīt to, ka viņa darbi neatšķiras no vārdiem, viņam nekas cits neatliek, kā sarūpēt pierādījumus un nav pamata teiksim nosodīt Judinu par to, ka viņš savu balsojumu nopubliskoja tviterī, laikam.

Tādēļ neredzu jēgu šādiem pēcvēlēšanu spriedelējumiem. Sevišķi par tēm – vai ir iespējams apstrīdēt LR prezidenta vēlēšanas. Ar šādu muldēšanu tiek grauta jaunievēlētā prezidenta reputācija. Kas attiecas uz pašu Vējoni, tad viņš pagaidām, atšķirībā no Zatlera un Bērziņa pirmajām prezidēšanas dienām, nav izdarījis neko tādu par ko būtu jāšausminās, gluži otrādi. Viņa pēdējie paziņojumi par valsts drošību, par to, ka Latvijā ir jāizvieto atsevišķas ASV armijas apakšvienības, ir atdzinības vērti

+3
-2
Atbildēt

2

    dzeris49 > rinķī apkārt 15.06.2015. 08.45

    Ja, kā tu saki, deputātam nekas cits neatliek, kā pierādīt vēlētājam savu balsojumu, tad kāpēc to vairākums nobalsoja pret atklātu balsojumu?

    Labi, Judins ielika tviterī, bet pārējie to biļetēnu fotografēja ne jau tāpēc, lai parādītu vēlētājam, bet, lai parādītu saviem “priekšniekiem”, tas nav absurds?

    Deputātam jāatskaitās vēlētāju priekšā, nevis, sponsoru priekšā, šī situācija ir absurda, un taisni veicina korupciju.

    Un kam, ja ne deputātiem, ir tiesības mainīt likumus un pat Satversmi, lai no tā izvairīties?

    +3
    -2
    Atbildēt

    0

    rinķī apkārt > rinķī apkārt 15.06.2015. 09.52

    dzeris49 Te nav pretruna. LR pilsoņu vairākums ir ievēlējis tādu Saeimu, kura nav spējīga mainīt Satversmi tā, lai padarītu prezidentu vēlēšanas par atklātām, arguments – tiek uzsvērts “sirdsapziņas balsojums”, kas pats par sevi ir nedefinējams jēdziens. Ja tā, tad nevar būt iebildes pret to, ka tā pati sirdsapziņa liek deputātiem, kuri atbalsta atklātas vēlēšanas, publiskot savu izvēli.

    Ja par atrādīšanos priekšniecībai, tad šādu iespēju var novērst tikai tad, ja Saeimas apsardze katram deputātam, pirms ieiešanas vēlēšanu kabīnē, izkrata kabatas. :)

    Šī juridiskā matu skaldīšana par tēmu – ir, vai nav prezidenta vēlēšanas likumīgas ir vērsta pret tiem deputātiem, kuri savu balsojumu publisko sabiedrībai, bet nevis pret tiem, kuri savu balsojumu atrāda ” darba devējam” :)

    +2
    -1
    Atbildēt

    0

Edgars 15.06.2015. 07.12

Mums un mūsu bērniem svaigā atmiņā ir palikuši mānīšanās un melu laiki, kad padomju nomenklatūras darbiniekus šajās “lietās” pat speciāli apmācīja. 20./21. gadsimtā viltus nomāca pēdējās varas un morālo vērtību paliekas. Palūkojiet TV raidījumos “neverbālo valodu” (žestus, mīmiku utt.). Cik daudz teiktajam jūs varat uzticēties?

Vai tiešām jūs spētu uzticēties ar mobīlo tālruni sarūpētajiem “pierādījumiem”!? Tādus pat katrs pamatskolnieks var sarūpēt dažu minūšu laikā un kilometriem tālu atrodoties no vēlēšanu urnām. Pat sev nevajag pārāk uzticēties totālos kultūras determinisma apstākļos radītajām it kā pašu domām. Nez, vai tās ir jūsu pašu domas?

+3
0
Atbildēt

0

Neticis 15.06.2015. 00.16

Balsojuma fotogrāfijas var uzrādīt, kad un kuriem vēlas — dažs vēlētājiem, bet dažs partijas saimniekam. Atklātās vēlēšanās tādas manevra iespējas nebūs.

+3
0
Atbildēt

0

lno 14.06.2015. 22.22

Nellija Ločmele ‏@NellijaL 3m3 minutes ago

PS pēc @Nekapersoniga sižeta par V finansēm – te vēl par “Zatlera kurmjiem”, kas nu izrādījās arī “Āboltiņas kurmji” http://bit.ly/1IV2KHr

___________________

Tātad Āboltiņas un viņas galma vajadzībām iztērēti ap 90000 EUR, un rezultātā V var zaudēt valsts finansējumu…

+5
-2
Atbildēt

0

Jānis Gavars 14.06.2015. 21.44

Vai Saeimas deputāti melojot nepārkāpj Satversmes garu?

+4
0
Atbildēt

0

dzeris49 14.06.2015. 21.41

Viss tas liecina tikai par to, cik patstāvīgi savos lēmumos ir mūsu “tautas kalpi”.

Iebiedētie, “nostādītie ierindā”, un nopirktie deputātiņi, kuriem absolūti nepiemīt apziņa, ka, vispār, cilvēki par viņiem nobalsoja ne jau tāpēc, lai viņi kalpotu sponsoriem, un atskaitītos sponsoru priekšā, bet, lai tie kalpotu sabiedrībai, par tādu lietu kā sirdsapziņu, atbildības sajūtu valsts un vēlētāju priekšā, vai pat elementāru pašcieņu vispār nerunājot, gatavi darīt visu, lai tikai izkalpotos partiju “spices” priekšā, kas, saprotams, atskaitās sponsoriem.

Un ja vēl šiem cilvēkiem par balsojumu pēc sirdsapziņas kaut kas draudētu, taču nē, lielākais, kas draud, ir zināmas neērtības, un tādi bezprincipiāli un pērkami glumiķi un impotenti lemj Latvijas likteni?

Noskatīties uz to visu elementāri pretīgi, tā nav demokrātija, bet, parodija uz demokrātiju un parodija uz parlamentu.

Un tad vēl šie klauni brīnās – kāpēc Latvijā politiķiem un partijām tik zems reitings, nu kāda mums tā tauta muļķe, ko tad tai vajag, mēs taču esam labākais, kas tai ir, ja reiz mūs ievēlējat, stāvat pie ratiem un nemēginat mūs kritizēt, jums atļauts vienreiz četros gados nobalsot, un ar to pietiek!

Ar tādu politisko “eliti” , totāli korumpēto ( viss tas ir klasisks politiskās korupcijas piemērs), šai valstij nav nākotnes, ja par nākotni nesauc valsts nozagšanu, korupciju, tiesisko nihilismu.

+3
-1
Atbildēt

2

    Aldis-2 > dzeris49 14.06.2015. 22.59

    dzeris raksta: “tā nav dēmokratija, bet, parodija uz dēmokratiju un parodija uz parlamentu. Un tad vēl šie klauni brīnās – kāpēc Latvijā politiķiem un partijām tik zems reitings”

    Prezidenta vēlēšanām protams ir jābūt atklātām.

    Piekrītu, ka Latvijas politiskās partijas ir parodija: pat labākās partijas nespēj pārsniegt 2 balles pēc 10 baļļu sistēmas.

    Bet vai vainīgas ir tikai partijas?

    Šodien “Le Parisien” ir publicējis franču attieksmi pret Francijas politiskajām partijām.

    Francijai laikam ir lielākā dēmokratijas pieredze Eiropā. Viņiem jau ir 5.republika. Nevar teikt, ka viņiem ir “parodija uz dēmokratiju”.

    Un tomēr…

    89% franču neieredz savas partijas

    tikai 11% ir laba attieksme pret partijām

    83% franču uzskata, ka partijas ir “trop boutiquiers” (pārāk šeptīgas)

    54% – ka partijas ir dēmagoģiskas

    72% – ka partijas ir bezjēdzīgas

    85% – ka partijas nav mūsdienīgas

    86% – ka partijas ir neauglīgas (tām nav jaunu ideju)

    90% – ka partijas ir pārāk attālinājušas no franču rūpēm

    93% – ka partijas nav godīgas

    94% – ka partijas nav uzticamas

    Attiecībā pret konkrētām partijām frančiem ir šāda attieksme:

    Kuŗa partija ir tuvākā franču rūpēm?

    23% – FN

    13% – Kreiso fronte (sīkpartija)

    12% – Sociālistu partija

    12% – “Republikāņi” (labējo partiju apvienības jauns inkarnējums ar Sarkoziju priekšgalā – labējie, liekas, pēc katrām vēlēšanām pilnībā politiski bankrotē un spiesti mainīt gan savu nosaukumu, gan kombināciju, lai tēlotu jaunu veidojumu)

    Kuŗa partija ir godīgāka?

    17% EELV (sīkpartija)

    17% MoDem (sīkpartija)

    16% – FN

    10% – Kreiso fronte

    Kuŗa partija ir spējīga uz efektīviem risinājumiem?

    22% – FN

    17% – “Republikāņi”

    13% – Sociālistu partija

    10% – MoDem

    Kâ franči vērtē citu valstu partijas?

    Ja franči būtu grieķu vietā, tad 40% varētu balsot par Syriza (kreisie ekstrēmisti).

    Ja franči būtu spāņu vietā, tad 45% varētu balsot par Podemos (kreisie ekstrēmisti).

    http://www.leparisien.fr/images/2015/06/13/4860809_sondage-partis.JPG

    +5
    0
    Atbildēt

    0

    dzeris49 > dzeris49 15.06.2015. 08.38

    Francijā arī ierasta prakse deputātiem ir atskaitīties partiju sponsoriem par savu balsojumu, fotografējot biļetēni, utt?

    Un vai tad tur arī partiju lēmumi tik ļoti atkarīgi no sponsoriem?

    Citādā ziņā, protams, politika un politiķi reti kad ir pilnīgi balti un pūkaini, un arī tā “tauta” reti kad visu novērtēt pilnīgi adekvāti, populisms jau ir demokrātijas lielākā nelaime.

    0
    0
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam