Viedās specializācijas stratēģija – vai kritiska ģeopolitiska robeža?

31

Komentāri (31)

marchaeva 28.03.2014. 21.54

Grūti pateikt vai IZM un padomdevēji maz var uzrakstīt šādu viedo specializāciju, jo tad jau būs jāpasaka tas pats, ko norādīja zinātnisko institūciju starptautiskais novērtējums – Latvijā ir apt. 15-20 zinātniski pētnieciskie institūti, kurus vērts finansēt no budžeta, bet pārējie jāreorganizē pēc iespējas drīzāk. Universitāšu un augstskolu inovāciju indekss ir zems. Faktiski izm pašā ir kapacitātes krīze.

Kopā ar to, ka viedā specializācija iet roku rokā ar zinātņietilpīgiem uzņēmumiem (tādu ir kādu padsmit) un skaidri definētām viedajām tehnoloģijām, kā arī vismaz 2 % budžeta finansējuma, kā arī to ka jauno doktoru laboratoriju un panākumu FP7 ir tik maz, gan naudas, gan pētnieku stundu izteiksmē, man liekas, ka patiesu viedo specializāju plānu labāk lūgt rakstīt austriešiem vai zviedriem. Turklāt kopā ar, atvainojos, igauņiem…

0
0
Atbildēt

0

Inese 27.03.2014. 07.15

Par raksta autoru:

Jānis Egliņš

LR Saeimas deputāta Andra Buiķa palīgs

Dzimšanas gads: 1989

Dzimums: Vīrietis

Izglītība: vidējā (Latvijā neko vairāk arī nevajag, lai vadītu akadēmisku biedrību)

Ģimene: neprecējies

Strādā VIENOTĪBAS Ētikas komisijā

p.s. “Eiropas Savienībai ieviešot sankcijas pret Krieviju Ukrainas kara sakarā” – nu nav nekāda kara, nav. Lai kā to partijas “Vienotība” vien vidusskolas izglītību baudījušie trubadūri arī gribētu.

+1
-1
Atbildēt

1

    Signija Aizpuriete > Inese 27.03.2014. 08.44

    ——Jānis Egliņš:”Tieši tautas apziņa, lietpratēju, ekspertu, sabiedrisko struktūru, nevalstisko vadošo inovatīvo uzņēmēju kopdarbs tautas apziņā ir patlaban visvairāk nepieciešama,…..”

    ==============================================================================

    Vienotās vienotības trubādūri laiž tepat kā Ločmeļ’ kunga pieredzētajos “dziesmotā jampadrača” laikos. “Auseklīšu mafijas” metēji var būt apmierināti – viņu uzmešanas metodes joprojām tiek izmantotas:

    “Pirms 25 gadiem 26. martā Latvijā notika pirmās demokrātiskās vēlēšanas kopš 1931.gada. Vecie ir aizmirsuši un jaunie nemaz nezina, kā deputātu vēlēšanas norisinājās agrāk, jeb, kā toreiz teica, krievu laikos.”

    Andrejs Cīrulis, pensionārs, nodibinājuma ‘Barikadopēdijas fonds’ valdes priekšsēdētājs

    http://www.delfi.lv/news/comment/comment/andrejs-cirulis-mazais-cinitis-un-milziga-psrs.d?id=44340401#ixzz2x8v3jLFK

    0
    -1
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam