IR

Opensocial_32175_0-large?1316608293

Rūdolfs

Domubiedri (0)
Pievienoja viedokli pie raksta Virtuālās realitātes bīstamās sekas 14.augusts 2014 12:04

Raksts lasās kā 90. gadu beigu "Vecāki pret Doom/Repu/Dungeons and Dragons". Redzams, ka autorei ir ļoti aptuvenas zināšanas par digitālo eskeipismu, ja tiek runāts par nelabo biznesmeņu portālu "secondlife".

Kura tad ir tā "reālā dzīve", no kuras jaunieši izvēlas bēgt? Kāpēc no tās bēg? Vai problēma ir raksturīga tikai jauniešiem, vai arī atkarības ir Latvijas sabiedrībai raksturīga tendence kopumā?

Diemžēl, rakstā pārāk daudz kas garāmejot apgramstīts. Psihoterapeites profesionālās zināšanas ļauj veikt dziļāku un interesantāku ieskatu, bet šoreiz iespēja palaista garām.

Pievienoja viedokli pie raksta Krīzes laika sociālās reformas – postošas ģimenei un bērniem 25.jūnijs 2013 10:39

Nevajag jau arī nolikt eksāmenu, kas nosaka, vai cilvēks ir derīgs bērna audzināšanai. Ja medijiem tiek stāstīta taisnība un bērnam ir vecāku uzmanība, tad, acīmredzot, bērns netiek pareizi audzināts. Vai tā ir lutināšana, kas zina. Tik pat labi tētis var būt tipiskais alfa tēviņš, kurš ja no mazām dienām audzina, ka ir ņurņiki, kam var darīt pāri, bet Tev dēļiņ ir jābūt stiprākajam. Kā man.

Es gan te grābstos tumsā, jo situāciju pārzinu ārkārtīgi virspusīgi. Beigās izrādīsies, ka pirmklasnieks ar saviem draugiem bija mobojis motokrosistu vai kaut kā tā. Šādi gadījumi nekad nav vienkārši. Un medijiem patīk tos novienkāršot līdz stereotipiskām formām, kas labāk saprotamas patērētājam.

Pievienoja viedokli pie raksta Krīzes laika sociālās reformas – postošas ģimenei un bērniem 25.jūnijs 2013 10:27

Laurazan, es domāju, ka mana ironiskā atkāpe, kur vulgarizēju viduslaicisku uzskatu par psiholoģiskām problēmām bija jābūt saprotamai. Vēl jovairāk, es pat šīs problēmas saucu Ērika Ādamsona "Smalko Kaišu" (1937) vārdā! Katrs, kurš skolā ir iepazinies ar šo darbu sapratīs, ka šādi devalvējot es centos veikt hiperbolu!

Pievienoja viedokli pie raksta Krīzes laika sociālās reformas – postošas ģimenei un bērniem 25.jūnijs 2013 10:11

Tu esi veicis dziļo interviju tam spērējam un turētājiem?

Lutināt var dažādi. Esmu redzējis pietiekami daudz gadījumu, kur vecāki cenšas sevi ar naudu izolēt no bērna. Še mocis, tik liec mierā.

Un ir dažādi psiholoģiski kompleksi, kas ne vienmēr izpaužas depresijā.

Pievienoja viedokli pie raksta Krīzes laika sociālās reformas – postošas ģimenei un bērniem 25.jūnijs 2013 09:36

Depresija? Tas tak sen zināms, ka visu "smalko" kaišu sakne ir slinkums un negribēšana rīkoties kā kārtīgam cilvēkam. Tāpēc visādas depresīvas gražošanās ir ar rīkstēm jāaudzina ārā!

Bet, ja nopietni- tad mēs pašlaik jūtam Dižķibeles atbalsi. Kārtējo paaudzi, kam nelaime ir laupījusi vecākus. Ja senāk par viegli defektīvu vīriešu metienu parūpējās 2. Pasaules Karš, tad pašlaik omu+mammu ģimenes rodas darba emigrantu dēļ. Es vēl nereti smeju, ka mēs šūmējamies par viendzimuma ģimeņu impotento audzināšanu, kaut veselu baru audzināja mammas ar omēm kopā.

Vēl viens moments- nez kāpēc daudzi ir bērnību iedomājušies par kaut ko šķīstu un nevainīgu? Par bērnu, no kura mutes nāk patiesība un naiva labestība. Varbūt, ka es projecēju, bet man ir grūti iedomāties kaut ko ar tādu cietsirdības potenciālu, kā apjukušu un nobijušos bērnu.

Pievienoja viedokli pie raksta Infografika: Kā apturēt studiju darbu pirkšanu 20.jūnijs 2013 11:12

'Tis just business!

Protams, ka ir nepieciešams kultivēt izcilību un nelaist cauri "sešiniekus", kas pēdējā nedēļā sacep darbu. Problēma ir tāda, ka šie "sešinieki" ir ļoti ērts un efektīvs veids kā pacelt finišējušo studentu statistiku.

Un, kā jau te teica- atkost to, vai students darbu ir nopircis ir ļoti vienkārši- parunājot ar gādīgo darba vadītāju, kas uzrauga procesu. Varbūt, ka viņam arī kāda atbildība jāuzņemas, ja iesniegtais darbiņš izrādās nopirkts?

Cita lieta, vai tas tā strādās konveijertipa programmās.

Pievienoja viedokli pie raksta Mobings 14.jūnijs 2013 08:21

Strīķe ir KNAB netīrais Harijs.

Pievienoja viedokli pie raksta ”Mājas darbi” reemigrācijas īstenošanai 16.maijs 2013 09:16

Man vienu-mēr ir nākuši smiekli par t.s. re-emigrācijas plānu. Tas ir tāpat kā teikt, ka valstīm, uz kurām aizceļo cilvēki būtu kāds īpašs imigrācijas plāns.

Reemigrācijas/imigrācijas formula ir ļoti vienkārša- ja mēs gribam lai šeit dzīvotu gudri un prasmīgi pilsoņi, tad rūpējamies, lai te viņiem būtu labi! Ja tā būs, tad te gan atgriezīsies emigranti, gan iegriezīsies perspektīvi imigranti! Ja šeit vide ir tāda, ka dzīvot bez bēdu var tikai truls, akls melnstrādnieks, tad tādi arī šeit dzīvos, radīsies un iebrauks!

P.S. Latvijā darbaspēka netrūkst! Toties ļoti trūkst vientiešu, kas ir gatavi par smiekla naudu rauties melnās miesās, lai 50 gadu vecumā dabūtu invaliditāti uz arodslimību rēķina.

Pievienoja viedokli pie raksta To Whom It May Concern – Radio 101 R.I.P. (2010 – 2013) 14.maijs 2013 16:04

Rādžinieks sākumā bija foršs. Izsklausījās arī pēc kārtīga diskžokeju darba- būt par viedokļu līderiem mūzikas jomā.

Tagad gan- muz-materiāls tas pats sūnainais, kas 5 citās stacijās. Novēlu večiem cītīgi spēlēt dišukus un būvēt augšā pirātu e-radio!

Pievienoja viedokli pie raksta FOTO: Pāvests februāra beigās atkāpsies no amata 11.februāris 2013 15:18

Jācer, ka Retzingers atkal pievērsīsies akadēmiskajai darbībai.

Pievienoja viedokli pie raksta Operācija "Aizsardzības pīlārs". Lasot starp rindiņām 16.novembris 2012 09:06

Es to redzu kā izmēģinājumu poligonu IMI.

Pievienoja viedokli pie raksta Latvijas miljonāru simtnieka īpašumu vērtība sarukusi par 1,47 miljardiem latu 9.novembris 2012 12:18

Ja tā nav nabadzība, tad kas ir?

Pievienoja viedokli pie raksta Prezidents īsti netic nabadzībai Latvijā 5.novembris 2012 09:17

Es īsti nevaru saprast, vai man just līdzi prezidenta PR komandai vai arī teikt, ka viņi ir pelnījuši katru fekālās rumulēšanās kubikmetru, kas pār viņu galvām nāk. Nu, ja viņu klientam nepietiek kognitīvo zirgspēku mutes valdīšanai, tad vajag tak konsultēt, pamacīt un bārt! Savādāk man ir kauns par šādu par šādu Valsts seju. No vienas puses man žēl ir sabiedrību, kam tas ir jāpiecieš, bet no otras- man galvā iezogas bezkaunīga doma, ka Bērziņš varbūt ir tautas spogulis. Bet tad- ko lai daru es?

Runājot par prezidenta kritiku pētījumiem- manuprāt tā nav nepamatota. Nav nekāds noslēpums, ka pie mums ir milzīgs ēnu ekonomikas īpatsvars, kas var kritiski ietekmēt dažādu finansiālo pētījumu precizitāti. Atcerēsimies to, kko savā laikā teica pētījumi par mūsu milzīgo ekonomisko izaugsmi, kā pamatā, kā izrādās bija spekulācijas ar nekustamajiem īpašumiem. Tas ir skaidrs, ka īpaši laukos mūs sagaida sociālā katastrofa, bet ārzemēs ražoti tīrie procenti var neparādīt pilnu bildi.

Pievienoja viedokli pie raksta Divu pusaudžu pašnāvībās Īrijā vaino Latvijā radītu portālu 4.novembris 2012 11:02

Salamandr- katru gadu, manuprāt, n-simtu pusaudžu izdara pašnāvības mobinga un cita veida psihoterora dēļ. Šajā gadījumā vnk cilvēki savām "izpriecām" ir izvēlējušies latviešu puišu radītu saziņas platformu. Mūsu medijiem ir interesanti, jo tas ir latviešu projekts. Domāju, ka īru medijiem arī interesants aizķeres punkts ir caur šo kultivēt austrumeiropiešu kā ētiski pagrimušu necilvēku tēlu.

Mans kreņķis ir, ka nekur īpaši neparādās vecāku/izglītības iestāžu atbildība bērnu izglītot informātikā un veidos, kā sevi pasargāt no šādas informācijas uzņemšanas. Šis ir informācijas gadsimts (vismaz sākotnējie 12%) un viena no vissvarīgākajām prasmēm ir informācijas filtru uzstādīšana un informātiskās diētas ievērošana. Ir pa pilnam nevajadzīgas un pat bīstamas informācijas, bet mūsu smadzenes un atmiņa ir ierobežoti resursi- tāpēc jau no mazām dienām ir jāmācās, kā sevi pasargāt no informatīvās viesuļuguns.

Pievienoja viedokli pie raksta Avīze: Advokāti grib piesavināties „Pussy Riot” preču zīmi 2.novembris 2012 11:54

Nez, vai bilde ir tik drūma, cik mellu to mālē Maksis ar Teodoru. Vismaz ne visa.

Skatīt vecākus ierakstus