IR

I_draugiem-large

Inga Jēruma

Domubiedri (0)
Pievienoja viedokli pie raksta Nenoticis reformators 11.janvāris 2013 10:38

Es teiktu - narcisu narciss...

Pievienoja viedokli pie raksta Jaunzemes-Grendes komandējums mulsina premjeru, citi vēršas policijā 9.janvāris 2013 14:34

www.kasjauns.lv/lv/zi...

Te var palasīt austrāliešu viedokļus par ministres vizīti

Pievienoja viedokli pie raksta „100 g kultūras” ar asu kritiku sadusmo teātru direktorus 13.decembris 2012 15:56

:) Biju "Padomju Jaunatnes" propagandas nodaļas vadītāja. Situācija bija divdomīga: nelaist it kā nedrīkstētu, ja jau man "uzticas", ja neuzticas, tad nevar celt tādā amatā. Tas arī bija pirmais gadījums, kad 5 dienu laikā iedeva vīzu cilvēkam, kurš iepriekš bijis tikai Ungārijā un Polijā. Paldies Imantam Daudišam, lai viņam debesu valstība. Pēc tam arī LĻKJS CK biroja lēmumu atcēla, jo pieprasīju, lai mani aizstāv LKP CK - neesmu neko sliktu izdarījusi, nav man tāds zīmogs vajadzīgs. Arī tas bija pirmais gadījums, lai gan faktiski partijai bija sen jau apnicis 1.komjaunietis Artūrs Plaude un viņi bija priecīgi, ka rodas iemesls sadot viņam bietē. Tādi, lūk, notikumi risinājās tālajos septiņdesmitajos.

Pievienoja viedokli pie raksta „100 g kultūras” ar asu kritiku sadusmo teātru direktorus 11.decembris 2012 17:46

"...teātru direktoru lūgumu izskatīt raidījuma redaktores un vadītāja atbilstību LTV kultūras raidījumu uzdevumiem".

Ūja, nu jau te laiž kā padomju laikos! 1978. gadā LĻKJS CK birojs nolēma, ka neatbilstu savam amatam, jo, atrodoties Londonā sakarā ar tēva bērēm, nebiju apmeklējusi arī Kārļa Marksa kapu.
Ļoti pamatīga un profesionāla Silvijas Radzobes analīze. Jā, droši vien nevajadzēja teikt, lai skatītāji neiet, tas varbūt tiešām nav korekti (lai gan es priecājos par katru gadījumu, kad man iepriekš pasaka - Dieva dēļ, neej!!!), bet Jundze taču saka - ejiet vien un spriediet paši. KO TAD VĒL?! Un tas, ka neviens cits kritiķis nebija gatavs nākt un piedalīties, runā pats par sevi - kurš tad grib izsaukt uguni uz sevi? Nu, vismaz neliekuļoja.

Pievienoja viedokli pie raksta Klintone brīdina Asadu: ķīmisko ieroču izmantošana nav pieļaujama 3.decembris 2012 15:33

Pat izskatās šajā bildē pēc Olbraitas :)

Pievienoja viedokli pie raksta Pedagogi prasa apturēt IZM iecerētās izmaiņas pamatskolu mācību stundu skaitā 4.novembris 2012 11:27

"Īpaši mazs stundu skaits ir noteikts mākslas priekšmetiem - mūzikai, literatūrai, vizuālajai mākslai - viena stunda nedēļā."

Skaisti! Un tad mēs brīnāmies, ka Kultūras akadēmijas studenti, kas devušies studēt TEĀTRA mākslu, prasa pasniedzējai: "A kas tas Čehovs tāds ir?..."
Nākotnē varētu spert soli tālāk - izmest ārā arī to vienu stundu nedēļā un aizliegt skolēniem apmeklēt teātrus, koncertus un izstādes. Ja kādu pieķertu - bargi sodītu. Kāda vēl tur kultūra un māksla?! Lai sēž pie kompja un dragā spēlītes!

Pievienoja viedokli pie raksta Prezidents kļūs par Nacionālā rakstniecības atbalsta fonda patronu 12.septembris 2012 11:38

...tos procentus jau mums visādi kaktiņu kantori un freimaņu kantori raksta.

Atceros sarunu 90. gadu sākumā ar nu jau nelaiķi Pēteri Laķi, kurš par reitingiem teica tā: "Ha,ha,ha! es zinu, kam es taisu ciparus un zinu arī, kas VIŅIEM taisa, neesi nu naiva!" Nejauši satikās, runāja par neko, kamēr beigās nonāca līdz vēlēšanām.
Bet par patronu gan, manuprāt, uztraukties nevajadzētu - tas taču simbolisks postenis. Ne viņš tur ies, ne ko darīs. Drīzāk jāskatās, kas to fondu reāli vadīs un kādā virzienā.

Pievienoja viedokli pie raksta 3.septembra rūgtā mācība 7.septembris 2012 17:42

Tipiņam - nu - tomēr, tomēr.

Pievienoja viedokli pie raksta 3.septembra rūgtā mācība 7.septembris 2012 09:44

Viss atkarigs,ka uz to paskatas. Ja principiali, tad, protams,ta ir smaga izgasanas,neciena pret presi, prezidenta necieniga riciba utt. - saubu nav. Ja cilvecigi, tad - kam negadas?...Pat toleranta un rietumu demokratija augusi VVF reiz paklupa, ka mes atceramies. Pat britu premjers Brauns reiz pec tiksanas ar veletaju pec tam pie neizslegta mikrofona uzblava savam paliigam:"Kurs man to dullo veceni uzsutija?!" un dabuja rikot veselu atvainosanas akciju TV... Pat Elizabetes II gvards, sardze stavot, paradija puisitim meeli un fotografija aplidoja visu pasauli, bet dzeku uz vietas atlaida.Nu, kaut ka ta.

Pievienoja viedokli pie raksta Bezmaksas bāreņu tauta 31.augusts 2012 11:58

Nu tad par šīm grāmatu lietām vajadzētu runāt un rakstīt! Ja programmā kaut kas mainās, to pastāstīs skolotājs, bet pamata mācību grāmata lai ceļo no gada uz gadu. Mans dēls 80. gadu beigās mācījās no grāmatas, kuras aizmugurē bija 3 vai 4 to bērnu uzvārdi, kuri pirms tam grāmatu lietojuši. (Viens no tiem bija Dāvids Ernštreits :))Tas arī bija stimuls grāmatu taupīt.

Pievienoja viedokli pie raksta Bezmaksas bāreņu tauta 31.augusts 2012 08:48

...bet mazās dvēselītes Tur, Augšā, sit plaukstiņas un priecājas - spēlējieties vien ar saviem ekonomikas, plānošanas, pabalstu un visiem citiem klucīšiem! Mēs nāksim tad un tur, kur gribēsim. Tā ir vienmēr bijis un tā būs. Un paldies Dievam!:)))

Pievienoja viedokli pie raksta Viesturs Dūle veido partiju ''Skaistā nākotne'' 24.augusts 2012 22:25

"Gatavojoties iepriekšējām Saeimas vēlēšanām bariņš jauniešu tāpat vien, humora pēc, bija nodibinājuši partiju. Tās lozungā ierakstīja populāro anarhistu frāzi no boļševiku 1917. gada militārā apvērsuma laikiem, ko vēlāk 70 gadus dēvēja par Lielo Oktobra sociālistisko revolūciju, – proti: «Anarhija – kārtības māte». Savu partiju viņi vēlējās reģistrēt ar nosaukumu Pofig, taču valodas komisija šādu iespēju iznīdēja pašā saknē. Tad «darba grupa» nolēma nosaukumā ietvert arī partijas programmu un savu jaunradīto veidojumu nokristīja par Neko nevajag – NN.
Gluži negaidīti partija guva galvu reibinošus panākumus – ap to apvienojās visi iespējamie un neiespējamie jauniešu grupējumi, sākot no melni tērptajiem un krāsotajiem gotiem un beidzot ar indivīdiem, kuru bikšu dibens kuļājās kaut kur zem ceļiem, galvu sedza kapuce, bet kājās tika autas pārlieku lielas sporta kurpes ar neaizsietām auklām.
Par partijas līderi izvirzījās Rauls Mārciens ar skatuves vārdu Rodger McLaren – jauniešu aprindās populārs mūziķis, dēvēts vienkārši par Vāģi. Līdz ar to partijas sapulces nemaz nevajadzēja izsludināt – kur uzstājās Rauls, tur arī pulcējās viņa partija. Palūdzis mammai, lai noskaidro, kas jādara, lai ar savu partiju startētu Saeimas vēlēšanās, Rauls Mārciens/Rodžers Maklarens aizdevās koncerttūrē pa Latvijas brīvdabas estrādēm, aizvilkdams līdzi vairākus simtus lielo pielūdzēju varzu, kas tagad skaitījās politiska partija NN. Vai maz vēl jāteic, ka par Vāģa partiju balsoja lielākā daļa jaunatnes un viņi Saeimā ieguva 14 vietas. Uz sēdēm gan parasti vairāk par 3-4 neieradās, balsošanā tie parasti nospieda visu 14 aparātiņu pogas, bet tā kā viņi parasti visos jautājumos atturējās, tad pārējām partijām lielas jēgas no anarhistiem nebija. Sākumā viņiem piedāvāja pievienoties gan koalīcijai, gan opozīcijai, bet tā kā Rauls Mārciens tikai purināja galvu un klaigāja: «Mums neko nevajag, nekādas koalīcijas, neko!» tad viņiem lika mieru. Tribīnē viņi tikpat kā nekāpa, vienīgi pats Rauls dažreiz uzkāpa, lai paziņotu, ka iznācis viņa jaunais disks vai drīz notiks koncerts, bet citādi arī viņš politikas veidošanā nepiedalījās. Tiesa gan, ja gadījās kāds jautājums, kas skāra jaunatnes intereses ne tajā labākajā veidā, tad anarhisti sarosījās un nobalsoja pret."
Margarita Grietēna, "Šinšilla", Lata romāns, 2010

Pievienoja viedokli pie raksta Minareti Šveices ainavā? Skaisti! 13.jūlijs 2012 22:42

Par oriģinālrakstību, manuprāt,vēl par agru iestāties, sabiedrība vēl tik labi nezina svešvalodas, lai saprastu, kā izrunā, teiksim franču uzvārdus. Tik un tā sāksies haoss. Un kādu rakstību izvēlēsimies ķīniešu, japāņu, arābu utt. vārdiem?
Lasīti ir visādi brīnumi - pat vienā rakstā Monako princis nosaukts te par Raineru, te par Renjē. Un Izabella Ipēra (Huppert)par Haperti. Vienā ēdienkartē bija pat tsebureki un hatchapuri... protams, visu var pārbaudīt internetā, bet kolēģi to nez kāpēc bieži vien nedara, acīmredzot, neuzskata par vajadzīgu.

Pievienoja viedokli pie raksta «Polittehnologu» trio 12.jūlijs 2012 21:40

kas jums ar datoriem? Kāpēc aiz "fi" visu laiku ir pauze? :)

Pievienoja viedokli pie raksta Koris "Sōla" Pasaules koru olimpiādē iegūst trīs zelta medaļas 9.jūlijs 2012 16:55

Kori jau nav obligāti jāliek pretstatā operai. Būtu dīvaini, ja valstī, kuras dziedātāji uzstājas visos pasaules lielākajos un prestižākajos opernamos, nebūtu pašiem savas operas. Tad jau arī tie dziedātāji nebūtu radušies. Piemēram, Kristīne Opolais vispār nāk no operas kora, arī Andris Nelsons strādāja operā, Antoņenko, Galante, Kalna dziedāja savas pirmās lomas. Ja nebūtu operas, visu šo pasaules zvaigžņu mums vienkārši nebūtu.

Skatīt vecākus ierakstus