IR

No kā pieprasīt latvisku Latviju?

Viedokļi

rujienasmetals Latvijas cilvēkiem, kam latviešu valoda ir dzimtā, jāpārvar sevī instinktīvā vēlme norobežoties no tiem, kas ģimenēs latviski nerunā.
____________________________________________________________________________
interesanti,nezināju ka latvieši norobežojas no cilvēkiem,kas ģimenēs latviski nerunā.
manuprāt tā nav taisnība.
 +7  Radius_box_plus Radius_box_minus 11 ATBILDES  ATBILDĒT  1.aprīlis 2013 15:14
super_e-y-e Ja nenorobešotos, "SC" būtu jau valdībā.

Bet tie nelieši neņēma "Saskaņu" valdībā tikai tāpēc vien, ka "Saskaņa" pārstāv krievus. Jā, krievus, ar visu 9.maiju, ar krievu valodas pārākumu utt.
 -7  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  1.aprīlis 2013 15:37
Alehins Neņēma Saskaņu. Jā, politisks šulers var piemuļķot lētticīgu vientiesi, bet tas tomēr nenozīmē, ka šulers pārstāv kaut ko, izņemot sevi pašu, citu blēdi vai savu bandu.
 +6  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  1.aprīlis 2013 15:46
Plus_opinionKalvis Apsītis >>> Rujienasmetals: interesanti,nezināju ka latvieši norobežojas no cilvēkiem,kas ģimenēs latviski nerunā. manuprāt tā nav taisnība.
=========
Īsti jau nenorobežojas. Ir toties cits simptoms, ko Alehins apraksta sekojoši: "Šo nostāju var interpretēt arī kā latviskas Latvijas pieprasīšanu no latviski nerunājošajiem vai latviskuma ieviešanas „deleģēšanu” viņiem: te ir Latvija un aši te izveidojiet ap mani latvisku vidi." Tā nav gluži norobežošanās - bet gan nepareizas ekspektācijas.

T.i. uzskats, ka latvisko vidi gluži kā pēc centralizēta svilpiena veidos kāds cits (nosacīti runājot, fizikas skolotājs krievu skolā), nevis par to atbildību uzņemsies pats ieinteresētais valodas nesējs, protams, sadarbībā ar citiem valodas nesējiem, pilsoniskās sabiedrības iestādījumiem, utml. Tamdēļ arī vairāk strīdu ir par banālām lietām, teiksim, "kā mani nerespektēja veikalā", nevis, teiksim, par to - ko es un mani draugi varam darīt, lai latviešu valodā būtu vairāk interesantu lietu - grāmatu, filmu, izglītības un tālmācības materiālu, utml. Un lai mūsu ikdienā lietojamā valoda būtu inteliģenta un sarunu biedram interesanta.
 +3  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  1.aprīlis 2013 16:09
edge_indran --------Kalvis Apsītis: "(..)
Tamdēļ arī vairāk strīdu ir par banālām lietām,......"
============================================================================

" Visu mūsu dzīvi tagad noteic veikals. Patlaban mūsu valstī ir spēku savākšanas periods, kurā kapitāls sakopojas. Par nožēlošanu šis veikalisms ir ieviesies tādās sfērās, kurās viņam nevajadzētu būt. "

Raiņa Saeimas runa par kultūru, valsti un veikalnieciskumu.

infoagentura.wordpres...
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  1.aprīlis 2013 16:19
rujienasmetals kalvis grāmatu,filmu ...
_
_________________
un vēsture?kā tad būs ar to Hitleru un Staļinu?
Kuru filmu rekomendēsiet-,,Staļins ar mums" vai,,Padomju stāsts"?
 +5  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  1.aprīlis 2013 16:51
Plus_opinionKalvis Apsītis >>> un vēsture?kā tad būs ar to Hitleru un Staļinu?
Kuru filmu rekomendēsiet-,,Staļins ar mums" vai,,Padomju stāsts"?
==========
Šāda stila filmas laikam var skatīties jebkādā valodā - viņu vēstījumi ir neatkarīgi no valodas. Biju domājis vairāk kaut ko tādu, kas atspoguļotu mūsu latvisko pasaules uztveri. Varētu būt runa par latviešu daiļliteratūras ekranizācijām; vai par mācību video - www.abvs.lv/projekti?... . Bet, protams, tas neizslēdz arī labu filmu tapšanu publicistikas žanrā.

Bez radošā procesa, bez prieka par savu valodu daudziem cilvēkiem sāk šķist, ka vienīgais veids kā veicināt latviskumu ir - sūdzēties par valodas noteikumu pārkāpumiem. Bez tā arī nevar iztikt, bet vismaz tikpat svarīgi ir sasniegt to, lai mums pašiem, lai jaunajai paaudzei patiktu šo valodu lietot, ar to eksperimentēt un spēlēties.
 +5  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  1.aprīlis 2013 18:11
Alehins Kalvi, paldies, ļoti interesantas idejas!
 +3  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  1.aprīlis 2013 18:17
lama .. teiksim, "kā mani nerespektēja veikalā", nevis, teiksim, par to - ko es un mani draugi varam darīt, lai latviešu valodā būtu vairāk interesantu lietu - grāmatu, filmu, izglītības un tālmācības materiālu, utml.
________________
Tad apjemsimies jele jau šuodien(zīmīgs datums):

darīt visu iespējamo un neiespējamo, lai "'tai veikalā"" kur mumsimis uzbrēc ""čaaāvo?!"būtu.... -vairāk grāmatu, filmu, izglītības un tālmācības materiālu, utml. latviešu valodā! ..

Vismaz būs vieglāki panest uzbrēcienus -ar cepuri rokā...tuoties visapkārt- kāda daile!!
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  1.aprīlis 2013 19:03
kolpants Kalvis Apsītis
idejas labas, bet Jūsu paša partijas biedri atkal izdomas kādu iniciatīvu, lai šo procesu apturētu.
Pie tam tehnoloģija jau atstrādāta pie parakstu vākšanas par krievu skolu slēgšanu, kuras mērķi bija sasniegti ideāli:
1. izprovocēja atbildes soli -pēc tam ar putām uz lupām (и фигой в кармане) skaidrojot, ka tā ir vienkārši sakritība, ka Lindermanis sācis vākt parakstus;
2.bet galvenais - rāda krieviem ļoti skaidru signālu, ka visai ievērojama daļa latviešu (130 000 tikai tie, kuriem nebija slinkums aiziet parakstīties, bet vēl vairāki desmiti tūkstoši, kas atbalstīja iniciatīvu) nemaz negrib, lai būtu turpinājies normāls process, kad bez jebkādas piespiešanas krievu bērni iet uz latviešu skolām.

Un pat izrādās, īstie latvieši tieši otrādi, gribēja ierobežot šo procesu, savējiem skaidrojot, kas tas apturēs krievu iešanu uz latviešu skolām.
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  1.aprīlis 2013 19:29
uldis-v Kuru filmu rekomendēsiet-,,Staļins ar mums" vai,,Padomju stāsts"?
-----------
Es nesen izlasiju Gorbačova-Jeļcina laika vēsturnieka Vladlena Sirotkina grāmatu :"Počemu proigral Trockij Staļinu",kur ir parādītas Staļina metodes ,lai panāktu savu izvirzīšanu PSRS valdnieka tronī. Tagad cīnos ar bijušā kolčakieša un krievu monarhista grāmatu:"Nacionalboļševizm",kas lieliski papildina periodu kad Staļins sagrāba varu PSRS. Tāpēc varu teikt ka ar pasakām par Staļinu mani neviens neapmuļķos.
Vārdu savienojumus kuros ir apzīmētājs"padomju" es nelietoju ,jo nesaprotu to patieso nozīmi,tāpēc par "Padomju stāstu "neko nevaru pateikt.Es nevaru arī pateikt vai sarunā ar akadēmiķi ,kur pieminēta latviešu nacionālboļševiku izdzīšana no PSKP republikas vadošiem amatiem ir "padomju""vai krievu šovinisma ideoloģijas izpausme.
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  1.aprīlis 2013 20:43
edge_indran ------uldis-v:"(..)
Vārdu savienojumus kuros ir apzīmētājs"padomju" es nelietoju ,jo nesaprotu to patieso nozīmi,tāpēc par "Padomju stāstu "neko nevaru pateikt."
============================================================================
Trešā Reiha/nacistiskās Vācijas propagandas ministrs arī vārdu "padomju" nemīlēja lietot līdz pat 1945.g. martam. Tomēr beigu beigās apjēga arī līdz doktora Gebelsa smadzenēm nonāca, nācās atzīt acīmredzamo:

"Сталин имеет все основания чествовать, прямо как кинозвезд, советских маршалов, которые проявили выдающиеся военные способности."
И.Геббельс, 15 марта 1945 года

Что думали в эти последние месяцы, недели и дни высшие руководители Германии? Что думал Гитлер и его приспешники: Геббельс, Геринг, Гиммлер, Борман, Риббентроп? ( Суворов, Виктор "Очищение". Вместо предисловия. Отрезвление )
militera.lib.ru/resea...
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  1.aprīlis 2013 21:05
edge_indran --------
Latviskās Latvijas celšanas cīņā pagājuši 25 gadi, drīzumā svinīgi atzīmēsim leģendārā 1988.g.1.-2.jūnija Radošo savienību plēnuma un LTF dibināšanas apaļo jubileju - , jo sasniegtā SEKAS ir iespaidīgas:
"ASV pilsonis sūdzas par Latvijā redzēto rasismu, kāds neesot piedzīvots citviet pasaulē" www.diena.lv/latvija/...

- No "latviskās" Latvijas cēlāju ideologiem alehiniem nudien pat pareizticīgās Krievijas meistari var pamācīties - , tie ar "dziļi auzās" 25-os gados iebraukuši:
"Одно из самых страшных (если не самое страшное) последствий ан­тикоммунистического переворота в горбачевско-ельцинские годы — идеологическая деградация России. Из самой просвещенной страны с самым высоким уровнем гражданской (нерелигиозной) идеологии Рос­сия в поразительно малый (с исторической точки зрения) срок превратилась в страну идеологического беспредела и религиозного умопомра­чения, сопоставимого с таковым в исламских странах. Это беспреце­дентное историческое падение России стремятся изобразить как осво­бождение от гнета коммунистической идеологии, как проявление сво­бодного волеизлияния народа, как духовное прозрение и возрождение народа и т.п. Это не просто заблуждение — это составная часть умыш­ленной тотальной фальсификации истории и умышленного оболванива­ния российского населения, которое было заранее спланировано стра­тегами «холодной» войны уже в самом начале ее как средство именно духовного разложения советского народа, занижения его образова­тельного, морального и идейного уровня." Александр Зиновьев, Распутье ( Идеология ) www.intelros.org/drev...
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  1.aprīlis 2013 15:15
KRUSTTEVS no latviesu socialistiem raina.... komunistiem ziedona un petera ...karorojosiem paganiem VL-TB-LNNK...materealistiem un ateistiem ..visiem kas iemacijusies padomju sistemai pielagoties..ar komunistu berzinu un nodeveju un oligarhu ielikteni zatleru prieksgalaa.
Radius_box_plus Radius_box_minus 2 ATBILDES  ATBILDĒT  1.aprīlis 2013 15:27
Optiskais Tēmeklis Krusttēv, un kā ar ebreju fokloras atvasinājumu -- kristiešu dažādu konfesiju -- popularizētājiem, pakļāvības un kungiem padevības pārmantotājiem un tālāknesējiem?

(Nekā manī no antisemītisma, bet folklora -- teikas, paskas un mīti -- nav taču tikai ebrejiem vien, kaut, protams, ebreju folkloras apvienojums Vecajā Derībā lasāms interesanti un aizraujoši, toties Jaunā Deriba jau ir kristīgo zampoļitu gudri izrakstita rokasgrāmata.)
 0  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  1.aprīlis 2013 23:21
KRUSTTEVS laikam sevi izlasiji manos uzskaitijumos ..bet judaismam-jeb zidu folkrorai nav nekada sakara ar istu kristietibu..tikai katoli ASV ebreju kongresa ietekmaa 1962-65g iedomajas judus nosaukt par vecakiem braliem protestanti un sektas jau sen slimo ar so slimibu..nez kapec uzskatot zidus par izredzeto tautu..
 0  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  2.aprīlis 2013 10:48
rujienasmetals un par valodas jautājumu runājot.
Latvijā notika referendums.
Man ļoti gribētos lai valsts valodas centrs pastāsta par situāciju,kāda izveidotos ar latviešu un krievu valodām,ja ieviestu divas valsts valodas.
Ja kādam piespriež nāves sodu,neviens taču neprāto vai pēc soda izpildes sodītais vēl elpos,vai raustīsies pāris minūtes .
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus 2 ATBILDES  ATBILDĒT  1.aprīlis 2013 15:30
super_e-y-e Lindermans arī var pastāstīt.

Kāpēc tika WC.

Runai jābūt par kompromisa meklēšanu plašākā nozīmē. Nevis "vai nu" / "vai". Vai nu tikai latviešu valoda, vai nu tikai krievu valoda.

Par jautājumu, kas būtu, ja līdzas pastāvētu krievu un latv. valodas kā oficiālas, neviens nopietni nedomā, jo tas nav vajadzīgs. Latvija ir totalitārā valsts, kurā varu sagrābusi tās elite. Elitei nekādas sarunas nav vajadzīgas, jo pietiek ar demagoģiju. Varu taču no tās rokām neviens neizraus.
 -5  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  1.aprīlis 2013 15:39
rujienasmetals varbūt es kļūdos,taču valodas referenduma sakarā ,nekur nparādījās atzinums,ka divvalodība ir nevis kompromiss ,bet nāves spriedums latviešu valodai.
 +4  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  1.aprīlis 2013 23:03
Haris Man šķiet, privilēģija un atbildība atrodas lieliskā līdzsvarā. Jo vairāk latvietis iegulda latviskas vides nostiprināšanās Latvijā, jo latviskāka kļūst Latvija, jo vairāk krieviski runājošo būs ar mieru atzīt latviešu valodas privilēģiju Latvijā.
=========================
Šim varu piekrist. Bet...


Šo nostāju var interpretēt arī kā latviskas Latvijas pieprasīšanu no latviski nerunājošajiem vai latviskuma ieviešanas „deleģēšanu” viņiem: te ir Latvija un aši te izveidojiet ap mani latvisku vidi. Bet krievi izrādās „nelojāli”, pretlatviski, balso par Saskaņu, grib krievu valodu, kritizē latviešus par 16. martu. Tā latviskuma „deleģēšana” iet roku rokā ar krievu demonizēšanu.
=========================
Šim nevaru piekrist. Pārkrievotajos reģionos latvieši visbiežāk vēlas nevis tieši latvisku vidi, bet lai tā nebūtu krieviska - lai krievi būtu klusāki, mazāk pamanāmi, elastīgāki, PIEMĒROTOS latviešiem kaut vai konkrētajā saskarsmes brīdī. Latvieši diemžēl ir civilizētāki nekā krievi - citiem vārdiem, maigāki, mīkstāki, no konfrontācijas gandrīz par katru cenu izvairīties griboši. Autors ar savu mudinājumu katram latvietim pašam būt "latviski atbildīgākam" būtībā piedāvā situāciju saasināt:), t.i., "karot" - iesaistīties konfrontācijā ik uz soļa. Tam savukārt es varu piekrist - tā latviešiem būtu bijis jārīkojas jau sen.


"Ideāls" manā izpratnē tomēr ir gluži citāds nekā autoram.

Manuprāt, lielākā daļa mūsu sabiedrības problēmu, protams, nāk, no smagās sašķeltības. Savukārt tai uzplaukt ļauj apstāklis, ka nedz latvieši, nedz krievi nav tik spēcīgi, lai dominētu. Nedz latvieši jūtas tik satriekti, lai pilnībā atteiktos no šāda mērķa, nedz krievi tik vāji, lai neilgotos revanša un "mazās Krievijas".
Mans "ideāls", protams, būtu (a) dekolonizācija, kas izjauktu esošo spēku samēru. Ja pieņemam, ka tā nav reāla, tad nākamais, ko liktu "ideāla" rindiņā, būtu - (b) krievu kolonisti paliek šeit dzīvot, bet viņiem nav nekādu vēlēšanu tiesību. Apmēram tā, kā Šveicē cilvēks var dzīvot un darboties gadu desmitiem, bet tā arī nekļūt par pilsoni ar tiesībām ietekmēt pastāvošo kārtību.
Ja arī tas nav reāli (droši vien), tad vienīgo iespēju tuvoties "ideālam" redzu kā (c) pēc iespējas lielāku latviešu/krievu norobežošanos; specifiski krieviskas politiskās pārstāvniecības pilnīgu bloķēšanu (neņemot koalīcijās); jaunas krievu imigrācijas neturpināšanos, latviešu skaita relatīvu palielināšanu, kultūras intensīvāku balstīšanu (vairāk finansējuma filmām, mazāki nodokļi oriģinālliteratūrai, utt.). Tad, manuprāt, pēc 20-30 gadiem spēku samēram vajadzētu būt citam, latvieši Latvijā dominētu un beidzot varētu iestāties relatīvs miers.
 +7  Radius_box_plus Radius_box_minus 10 ATBILDES  ATBILDĒT  1.aprīlis 2013 18:18
Alehins Haris: Paldies par komentāru. Klusāki, mazāk pamanāmi? Bez tam, ka tā ir tieša neiecietības izpausme, tas ir nerealistisks priekšlikums. Jūs piedāvājat neizmērāmus kritērijus.

Kalvim ir lieliskas idejas, ko latviskuma attīstībai varētu darīt.
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  1.aprīlis 2013 18:29
Haris Alehins -

Kalvis raksta par kaut ko, kas ilgtermiņā un vispārīgi varētu veicināt latviskas Latvijas veidošanos. Jā, ļoti jauki.

Bet viņa paša pieminētais "banālais(?!) "mani nerespektēja veikalā"" prasa rīcību tieši tur un tajā brīdī - prasa rīcību no tā latvieša, nevis no krieviem.
Manuprāt, tāda rīcība neizbēgami ir konfrontējoša, situāciju saasinoša - kas, kā jau rakstīju, man ir pa prātam.:)
 +6  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  1.aprīlis 2013 18:52
kolpants Tad, manuprāt, pēc 20-30 gadiem spēku samēram vajadzētu būt citam, latvieši Latvijā dominētu un beidzot varētu iestāties relatīvs miers.
=====
Bet vai tagad nedominē? Pie varas visus gadus īstie latvieši. Rīgu jau arī paši latvieši atdeva. Kā tad tie īstie latvieši tā saimniekoja, ka par viņiem pat pašu vēlētājs nenobalsoja - TB izgāšanās 2009.gadā, kad tie pat netika RD?
Un kur tie esošie krievi pazudīs? Ja ar gudru rīcību ir iespēja, ka pēc 10-15 gadiem jaunie krievi ļoti latviskosies - ejot uz latviešu skolu pēc pašu (vecāku) gribas, tad ar piespiešanu viņi dienā skolā runās latviski, bet savā starpā un visur kur iespējams - krieviski.
 -3  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  1.aprīlis 2013 19:36
edge_indran --------kolpants:"(..)
Un kur tie esošie krievi pazudīs? "
============================================================================
Turpat, kur daudzi jau emigrējuši un/vai "uz labākiem medību laukiem devušies". Kā prognozē demogrāfs I.Mežs, vēl pāris gadiņi līdz sāksies process, kas automātiski izbeigs visu 20 gadus ilgušo bezjēdzīgo kašķēšanos:
"Приток иммигрантов он прогнозирует в 2016-2017 годах, когда в Латвии наступит сильный дефицит рабочей силы."

rus.delfi.lv/news/dai...
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  1.aprīlis 2013 20:49
Jānis Mednis Piekrītu "Harim". Tas par ko runā autors (arī Stradiņa kungs) iespējams un apspriežams tikai ļoti intelektuālā vidē, vai sabiedrībā. Sabiedrībā kas spēj abstrahēties no konkrētās situācijas, arī vēstures. Jo tādā gadījumā, saprotams, ka ne latvieši ne krievi nav vainojami pie konkrētās situācijas - divas tautas latvieši un krievi konkurē uz vienu un to pašu teritoriju kā Dzimteni. Ja intelektuāļu līmenī te var atrast dažādus kompromisus, tad, ja tautas nesastāv no vieniem intelektuāļiem, situācija ir bīstama. Bīstama kā pulvera muca.
Valsts joprojām klaji distancējas no šīs situācijas, kas nenāk par labu. Te tiešām varetu īstenot "Hara ieteikto politiku - mazāk krieviskā, lai latvieši paši, mierīgi, pakāpeniski latviskotu savu valsti. Tas neizdosies un beigsies visai bēdīgi, ja valsts vara nieņems noteiktu pozīciju.
Ja turpināsies līdzšinējā "neiejaukšanās" politika un vienlaicīgi īstenota Krievijas tautiešu politika, tad stāvoklis aizvien turpinās sasināties. Un tur neko nevarēs darīt ne intelektuāļi ne "tantes no Bauskas"
 +8  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  1.aprīlis 2013 22:33
Uģis Tā jocīgi palika - vai ir iespējams, ka uz vienu teritoriju pretendē divas tautas (nācijas), to saucot par "dzimteni"? Tas nozīmē, ka baltu izcelsmes tautas varētu par savu dzimteni uzskatīt (un pieprasīt atbilstošas privilēģijas, t.sk. valsts valodu) teritorijās, kas aptver lielāko daļu pašreizējās Krievijas teritoriju Eiropā. Un ko teiks pārējās šo teritoriju apdzīvojušās tautas? Interesanti, uz kurieni tādā gadījumā būtu jāaizvācas šobrīd t.s. "krievu" tautai? Man šķiet, stipri tālu...
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  2.aprīlis 2013 12:15
Jānis Mednis >>Uģim; Tieši tā arī varetu darīt, ja latvieši darītu kā krievi - uzrakstītu vēsturi ar apzinātu baltu teritoriju. Tā varētu sniegties līdz Maskavai un KIjevai. Pie tam tur nebūtu melots.
Bet latvieši godīgi pretendē tikai uz etnogrāfiskajām robežām 20.gs. sākumā.

Krievi,turpretī ir safabricējuši savu "vēsturi" un padarījuši to par savu pārliecību.Pēc šāda fabricējuma iznāk, ka krievi apdzīvojuši Latviju pirms primitīvajam baltu ciltīm.Un no tā izriet tas, ka krievi psiholoģiski nevar pieņemt Latvijas neatkarību. Un te vairs neko darīt nevar, šādu vēsturi un pārliecību pārņēmusi krievu jaunā paaudze, arī latviski runājošā.
Mūsu patieso vēsturi tie neņem par pilnu un sauc par pasakām. Pārliecināt krievus, ka tiem nav taisnība ir tas pats, kas skaidrot kaķiem fraktāļu ģeometriju.
 +9  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  2.aprīlis 2013 22:04
Uģis Tātad kārtējo reizi apstiprinās, ka runas par kompromisiem ir tikai laika vilcināšana, lai atbildību uzveltu kādam citam, vienalga, kam. Beidzot skaidri jāpasaka, ka šī ir vienīgā latviešu valsts un citas nebūs!
 +5  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  3.aprīlis 2013 01:04
kolpants Jānis Mednis
Man grūti teikt, vai jūs apzināti izdarāt nepareizus secinājumus vai esat vienkārši propagandas produkts.

Vairumam krievu ne jau tāpēc ir grūti pieņemt Latvijas neatkarību, ka tā ir viņu teritorija, bet tāpēc, ka viņi apzināti uzskatīti par svešķermeņiem, no kuriem latvieši nevar dažādu iemeslu dēļ tikt vaļā. Protams, ka grūti uzskatīt sevi par piederīgo, ja zem piederības sajūtas ir tikai prasība atzīt sevi par okupantu un uzņemtiem nemitīgu vainas sajūtu.

Tikai lūgums neizmantot argumentu "nepatīk, brauc mājās"", jo izņemot tukšu skanējumu, tāds arguments neko nedod.
 -2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  3.aprīlis 2013 11:45
Jānis Mednis >> Kolpants; Jā, kāds prātīgs vārds no jums arī sagaidāms.
Jo, patiesi es jums saku ka krievi ir svešinieki un tādu vai citu iemeslu dēļ netiekam no tiem vaļā.
Precīzi un izsmeļoši.
Kāda velna pēc man par savējiem būtu jāuzkata mežoņi, kas ar tankiem saardīja manu zemi, atbrīvoja latviesus no īpašumiem un dauzus no mājam un dzīvības, atvēra manas Tēvzemes robežas migrantu un kolonistu pūliem. Cilvekiem, kas neatzīst manu valsti un klaji ņirgājajas par to prasot pilsonību u.t.t. Pasarg Dievs no tā ka latvieši vēl mēģinatu piesaistīt krievus sev. Fu. Ja krievi grib te būt velami un ciešami tiem bez ierunam un no tīras sirds jāpieņem Latvijas valsts,un latviešu tauta kā to veidojošā nācija un pilnībā jāpieņem tie noteikumi ko saka latvieši un nevis jāmeģina pārtaisīt šo valsti pēc sava prāta. Tadu attieksmi pret sevi prasa visas tautas un valstis.
Jūsu ikdienišķā atvainošanas te nevienam nav vajadzīga. Bez aizdomām un KRievijas fabricējumiem iepazīstieties ar Latvijas vēsturi, latviešu tautas vēlmēm un, ja Jums piemīt arī veselais saprāts, tad zinasiet kā rīkoties. Ir krievi kas jau 1991. g. to saprata, iekļāvās latviešu vidē un mierīgi dzīvo; nemurgo par krievisku anklāvu izveidošanu u.t.t.
 +4  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  3.aprīlis 2013 22:09
uldis-v Vēlreiz pateikt latviešiem par to, ka viņi ir tāda zīmīgi un objektīvi otršķirīgāka nācija un valsts pat salīdzinot ar lietuviešiem un igauņiem, ka politiski latvieši "sākušies" kā teroristi, anarchisti un visādi ļevaki? Vai uzsvērt, ka Latvijai nekad nav klājies labāk, kā autoritārā režīma apstākļos? Varbūt tas ir ļoti vērtīgs atzinums.
-----
Tas ir ļoti"vērtīgs" atzinums. Tam piekritīs Žirinovskis un vel vesela rinda kremļa politologu:Prohanovs ,Starikovs , Fursovs. Latviešu sabiedriskais darbinieks Stradiņš dzied vienā korī ar kremļa politologiem ,kas apraud PSRS-krievu imperijas bojā eju.
Pat tāds ,man simpatisks krievu liberālis, ir apjucis no Stradiņa skaidrojumiem par Latvijas vēsturi ka var pieņemt pārsteidzīgus secinājumus ka latvieši negrib skatīties krievu valodā televiziju,nelasa krievu valodā izdotās grāmatas un ka latvieši negrib saimnieciskā dzīvē sadarboties ar krievu tautības Latvijas iedzīvotājiem.Nu ,latviešu ir diezgan daudz un ,varbūt,ka arī tādi atradīsies .Bet man tomēr ir vērojums ka latvieši un krievi nevar uzsākt nopietnu diskusiju par PSRS sabrukuma iemesliem ne savstarpējās sarunā un pat ne parlamentā. Internets ir vienīgā vieta ,kad tiek atklāti izteikts kādas tautības populārais viedoklis.Nu ,tā mēs dzīvojam .Kas vainīgs?
 +5  Radius_box_plus Radius_box_minus 5 ATBILDES  ATBILDĒT  1.aprīlis 2013 18:41
zanE ...-"Bet man tomēr ir vērojums ka latvieši un krievi nevar uzsākt nopietnu diskusiju par PSRS sabrukuma iemesliem ne savstarpējās sarunā un pat ne parlamentā..."
---------------------------

...vai vari minēt kaut vienu piemēru, kāpēc vienkāršiem cilvēkiem, darba biedriem, kaimiņiem, jauniešiem būtu ikdienā nepieciešama diskusija par PSRS sabrukumu vai saruna jāsāk ar jautājumu - okupāciju atzīsti?....

...paldies Alehinam par viedokli un uzdrīkstēšanos to paust....
...ir ļaudis, kuri ieinteresēti eskalēt situāciju un partijas to izmanto savas popularitātes celšanai, bet...visi nav vienādi - vieniem vajag uzturēt spriedzi...citiem - netērēt laiku ienaidnieku meklējumos, bet pašam radīt sev pieņemamu vidi....
....kā esmu vairākkārt rakstījusi - situācija reģionos no Rīgas, atšķiras kā diena pret nakti....vai tur citādi cilvēki, vai citāds problēmas novērtējums?....vai, vienkārši, problēma netiek mākslīgi radīta....
 -5  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  1.aprīlis 2013 20:04
fretka zanE: situācija reģionos no Rīgas, atšķiras kā diena pret nakti
-----
Taisnība. Pilsētā, kur dzīvoju un kur jau sen vairs nav nevienas krievu skolas, nevienam jebkuras tautības vietējam iedzīvotājam nenāk ne prātā uzrunāt krieviski nepazīstamu cilvēku uz ielas.
 +12  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  1.aprīlis 2013 20:42
edge_indran -------fretka: "(..)
Taisnība. Pilsētā, kur dzīvoju un kur jau sen vairs nav nevienas krievu skolas,....."
============================================================================
"Taisnība" jau viena nenāk, kā arī nav bezmaksas. Redz, te kādam "svilpauniekam" pa Latviju pabraukājot jau no "taisnības" asaras acīs:

"Pēc šiem nepilnajiem 10 km sirds sāpēja tik ļoti, ka pafotografēt vairs nespēju. Turpināju to darīt ar asarām acīs. Kopā nobraucām ap 250 km vienā virzienā. Un tikai pa lielceļu. Asaru fotogrāfijas gūlās apziņā simtiem.

Cikkārt vairāk pamestu māju ir tur, kur lielceļu vairs nav vai ir tikai mazi, nevienam nevajadzīgi celiņi? Lai kā negribēju to iedomāties, tomēr iedomājos."

blogs.krustaskola.lv/...
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  1.aprīlis 2013 20:55
uldis-v Es neuzskatu ka ikdienā būtu absolūti nepieciešamas diskusijas starp darbabiedriem par PSRS sabrukumu ,bet ja nu tā sanāk es ievēroju pieklājību.
 -1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  1.aprīlis 2013 20:57
Haris fretka -

Tā ir. "Demogrāfija ir liktenis". Pamatu pamatos visu nosaka attiecīgajai nācijai un kultūrai piederošo īpatsvars un skaits. Visā pasaulē tā, un arī pie mums.

Vēl pirms kāda pusgada Rīgā ir gadījies redzēt, ka latvietis latvieti uzrunā krieviski.
 0  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  1.aprīlis 2013 22:47
lama vajdzētu respektēt tās iedzīvotāju daļas emocionālo komponenti,kas vēlas sagaidīt no valsts varas uzmanības apliecinājumu sev pieņemamā un saprotamā veidā= "'bjoķ- značīķ ļubiķ"'.Šī emocionālā vajadzība tiek nepiedodami ignorēta. Cilvēki ir spiesti sadarīt izaicnošas nejēdzības-- tomēŗ sev tik vajadzīgo un ilguotuo stingruo suodu nesaņem. Tas jau ruobežuojas ar cilvēktiesību pārkāpšanu.
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  1.aprīlis 2013 20:04
rujienasmetals zane..vai vari minēt kaut vienu piemēru, kāpēc vienkāršiem cilvēkiem, darba biedriem, kaimiņiem, jauniešiem būtu ikdienā nepieciešama diskusija par PSRS sabrukumu vai saruna jāsāk ar jautājumu - okupāciju atzīsti?....
______________________________________________________________________________
vai vari minēt kaut vienu piemēru ,kāpēc vienkāršā Latvijas skolā būtu jāizvairās mācīt vēsturi.
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus 1 ATBILDE  ATBILDĒT  1.aprīlis 2013 22:21
zanE ....vai vari minēt kādu konkrētu skolu, kurā netiek mācīta vēsture?....
 -3  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  1.aprīlis 2013 23:11
rujienasmetals Interpretēt vēsturi,atkarībā no savas etniskās izcelsmes-tas būtu traģikomiski.
Paldies Alehinam par rakstu,
man būtu ļoti interesanti uzzināt kā autors komentētu šo : www.satori.lv/raksts/...
 +3  Radius_box_plus Radius_box_minus 4 ATBILDES  ATBILDĒT  1.aprīlis 2013 22:35
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  2.aprīlis 2013 01:01
kolpants nulle
atbilde, bet ne jau par pašu Olgas teikto, bet (tagad jau var pateikt ka) kārtējais atkārtojums par Kremli un Putinu.

Bet Olgas rakstītajam grūti nepiekrist.

Es vēl papildinātu ar nepieciešamību pie katras reizes atvainoties "kā demokrātiskam krievam pienāktos" (Ēlerte(c)) par okupāciju.
 -3  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  2.aprīlis 2013 10:38
Alehins Nulle, paldies par saiti uz manu komentāru. Tā ir atbilde uz Rujienasmetals jautājumu.
 0  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  2.aprīlis 2013 14:07
con brio Manī gan, izlasot šādus rakstus, virsroku gūst spriedums, ka krievs nekad nemainīs savu krieva ideoloģisko platformu, kurā ir uz mūžu iebetonēta neizpratne, kāpēc latvieši nevēlas ņemt līdzi atjaunotajā Latvijā tāpat uz dullo visus krievvalodīgos, pat ja viņi neizrāda nekādu vēlmi būt par Latvijas pilsoņiem un kur nu vēl runāt latviski. Kāpēc pat inteliģentā Olga nesaprot, ka tā ir Latvijas nāve, jo PSRS rusifikācijas dzirnavas, kā nojauzdamas, ka var notikt arī neticamais un PSRS sabrukt, vai arī ka pēkšņi būs brīnums un PSRS notiks demokrātiskas vēlēšanas par LPSR atdalīšanos no PSRS, darīja visu, lai krievvalodīgā sabiedrības daļa pavisam "demokrātiski" to nepieļautu. Iespējams, ka LTF solīja pilsonību visiem, taču paldies Dievam, ka kāds aptvēra: tā nedrīkst.
Es nesaprotu, kāpēc ir jāapvainojas uz latviešiem, ka viņi neizvēlējās "Latvijskas" modeli?
Un tā nu ir pilnīga muļķība, ka etniskie latvieši iebilst pret krievu aktivitātēm dažādās etniskās organizācijās. Iebilst tikai un vienīgi pret šo organizāciju pazemes straumēm - šovinismu un "atbrīvotāja jeb likumīgā iekarotāja" psiholoģijas kultivēšanu.

Vispār lasot šo Olgas rakstu, atkal uzmācas pesimisms: ja jau it kā inteliģents cilvēks nesaprot, ko var gribēt no "vienkārša" krieva? Kur izeja? Atkal stāvam kā divi auni, sapinušies viens otra ragos, un gaidām, kurš pirmais noraus tos ragus otram kopā ar visu galvu.

Un tomēr - es negribu, ka man, latvietei, tiek prasīta atbildība, kāpēc Olga nejūtas šeit labi. Atbildību lai viņa prasa saviem vecākiem, kāpēc viņa ir piedzimusi šeit, nevis kaut kur citur bijušajā plašajā PSRS, kur viņa justos "neapdalīta" un laimīga.
 +3  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  4.aprīlis 2013 15:32
o_ja3_14 Alehina kungs saka:

„...No otras puses tiem Latvijas cilvēkiem, kam latviešu valoda ir dzimtā, jāpārvar sevī instinktīvā vēlme NOROBEŽOTIES no tiem, kas ģimenēs latviski nerunā...””

Viņš gan nepaskaidro, kādā veidā pēc viņa domām vajadzētu „nenorobežoties”, un to atliek izdomāt mums pašiem. Laikam taču „nenorobežoties” būs mēģināt runāt krieviski, jo lietot latviešu valodu pēc Alehina k-ga domām nav norma, bet „privilēģija”:

„... ir un būs pietiekami liels skaits latviešu, kas pieprasa PRIVILĒĢIJAS tūlīt pat uz vietas bez ierunām, uzliekot kādām privātpersonām par pienākumu tūlīt pat sākt lietot latviešu valodu un atteikties no krievu valodas faktiskajām privilēģijām...”

Droši vien autors iebildīs, ka viņam nav iebildumu (bet varbūt ir?) pret latviešu valodas lietošanu KAUT KAD nenoteiktā nākotnē, piemēram, pēc 50 vai pēc 100 gadiem, bet privilēģija būtu lietot latviešu valodu TŪLĪT PAT, t.i., TIKAI 20 gadus pēc Latvijas valsts atjaunošanas.

Autors arī nesaka ne vārda par to, ka nav dzirdēts, ka kāds uzspiestu latviešu valodas lietošanu ģimenē tiem, kas to nevēlas. Kāpēc to teikt, ja lielāku efektu iespējams panākt ar noklusēšanu. Vai tad sekojošais teikums nesniedz pietiekoši iespaidīgu „vīziju” par nekaunīgiem un slinkiem latviešiem, kas darba smagumu uzgrūž „latviski nerunājošiem” bet paši „norobežojas” un vēl nekaunas izrādīt kaut kādu „nostāju” :

„...šo nostāju var interpretēt arī kā latviskas Latvijas pieprasīšanu no latviski nerunājošajiem vai latviskuma ieviešanas „deleģēšanu” viņiem...”

Ar vienu vārdu sakot, vecā dziesma vecās skaņās – pie tā, ka Latvijā ir problēmas ar latviešu valodu, vainīgi ir TIKAI UN VIENĪGI paši latvieši.

Kas var būt iespaidīgāk, kā neuzstāties tieši pret to, kas ir darāms, bet teikt – jā, viss jau ir pareizi, tikai jūs nedariet tā, kā vajadzētu darīt. Un darītāji samulst un prāto – ko tad mēs atkal darām nepareizi?

Alehina kungs atkal ir runājis.
 +7  Radius_box_plus Radius_box_minus 5 ATBILDES  ATBILDĒT  2.aprīlis 2013 09:47
rujienasmetals jāpiekrīt.
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  2.aprīlis 2013 10:00
kolpants Autors arī nesaka ne vārda par to, ka nav dzirdēts, ka kāds uzspiestu latviešu valodas lietošanu ģimenē tiem, kas to nevēlas.
======
nu protams, ka nesaka, jo neviens to nav piedāvājis, vismaz publiski. Jo skaidrs taču, ka vienkārši tīri tehniski nav iespējams nodrošināt tādas prasības izpildi.
 -2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  2.aprīlis 2013 11:07
Alehins o_ja3_14: Paldies par Jūsu ironiju :) Es rakstu, ka tā ir gan latviešu privilēģija (latviski kā savā dzimtajā valodā runā tikai etniskie latvieši), gan atbildība (citiem vārdiem pienākums). Protams, ka tā ir norma.

Vainīgi? Vainīgie jāsoda, vainīgajiem jāatbild. Kas jāsoda, kam jāatbild? Vainīgie jāmeklē vēsturē. Un šī meklēšana neko daudz nevienam nedos. Nē, latvieši, tieši tā, kā Jūs rakstāt, daudzskaitlī, nenoteikta masa, vai krievi, nenoteikta masa, kolektīvi un solidāri, nav vainīgi. Bet atbildīgs par savu dzīvi, rīcību, attieksmi ir katrs.

***Kas var būt iespaidīgāk, kā neuzstāties tieši pret to, kas ir darāms, bet teikt – jā, viss jau ir pareizi, tikai jūs nedariet tā, kā vajadzētu darīt.***

Kas tad būtu darāms? Kā vajadzētu?
 -2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  2.aprīlis 2013 14:22
rujienasmetals vainīgo meklēšana nav vajadzīga.
Bet nav iespējams veidot produktīvu un atklātu diskusiju,ja atsevišķas tēmas piem.vēsture tiek pasludinātas par tabu.
Nesen noskatījos Mamikina interviju ar ukraiņu nacionālistu un viss kārtībā-nekā personīga-argumenti,viedokļi utt.

 +6  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  2.aprīlis 2013 16:25
con brio O, jā! Tas bija super! Laba dāvana krieviem, ja kāds krievs to vispār skatījās.
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  4.aprīlis 2013 15:12
Edgars Nesen iegriezos "Splendid palace" un pirms seansa apskatīju "Dzimuši Rīgā- slaveni pasaulē". Berlins, Ostvalds, Canders, Eizenšteins, Muhina... Visticamākais, viņi nerunāja latviski! Vai šodienas Rīgā pēc vairākām VVC vizītēm un uzliktajiem administratīvajiem sodiem viņi vēl paliktu? Varētu jau lepni teikt, lai brauc, savējo gana,tikai kur viņi ir? Vai nebūtu laiks sākt skatīties, kas vēl, izņemot valodu, spēj padarīt latviešus par latviešiem un Latviju par Latviju? Piemēri ir tepat blakus- ebreji. Pat Izraēlā ne visi gana labi prot ivritu, par tiem, kas ārpus Izraēlas, vispār nerunāsim. Ilgus gadsimtus tāds cementētājs bija jūdaisms, ko inkvizīcija visādi centās iznīdēt kopā ar tā nesējiem, bet dzīvi palikušie tikai kļuva vienotāki. Ilgus gadsimtus bez savas zemes, bez valodas, ar stipri vajātu ticību, kurai nebūt ne visi seko, fiziski nīdēti- un tomēr viņi ir. Bet mēs te runājam, ka, ja latvietis veikalā ar krievu runās krieviski, tad gals Latvijai tepat pēc pāris gadiem. Ja tā, tad tas latviskums ir tāds siltumnīcas salāts, no kura jau pēc pirmās vieglās salnas nekas nepaliek pāri. Vai pasaule par to skums? Diez vai. Lai valodu gribētu saprast, tajā ir jāpasaka gana nozīmīgas lietas. Īslandiešu valodā ieklausīties sāka tad, kad tajā sāka dziedāt Bjorka. Vai tomēr nebūtu laiks no latviskuma represīvā pievērsties latviskumam kreatīvajam? Lai valoda nav galvenais un, jo īpaši, vienīgais vienojošais elements. Tādā ziņā visu cieņu pelna Brastiņš un dievturi ar savu mēģinājumu atrast to latviskuma būtību. Jā, nekas īpašs viņiem no tā nesanāca, bet tomēr, tomēr ... Vis' jau vairāk nekā pieskaitīt pie latviskajām vērtībām kristietību, kas, kā zināms ir pirmais veiksmīgais globālais projekts. Kas vēl? Prievītes, saktas, Dziesmu svētki? Jauki, bet velk uz tādu Eiropas indiāņu rezervāta variantu. "Un šeit, lūk, jūs varat apskatīt lettonis vulgaris. Uzmanīgi, viņi necieš tos, kas nerunā latviski, tumšādainos, minoritātes, bagātākus par viņiem un vēl 300 citas lietas." Ar kādu javu mūrēsim Latviju?
 -5  Radius_box_plus Radius_box_minus 3 ATBILDES  ATBILDĒT  2.aprīlis 2013 15:04
Haris Ļoti gribas piešpricēt mazliet darvas tam Jūsu salkani sentimentālajam sapņojumam.:)

Jūs savu "starptautisko autoritāšu" sarakstu sākat ar "dižo" Berlinu, un kā tad nu viņš, nabadziņš, justos, latviešu atraidīts, utt.
Bet nekā nejustos - jo pats (viņa ģimene un cilts) LATVIEŠUS IGNORĒJA. Tikai mūslaikos daļa sentimentālu letiņu sadomājuši laizīties ap šo uzpūsto "autoritāti".

Labi, pāris citātu no Berlina PAŠA TEIKTĀ savam biogrāfam:

"Underneath the poor Jews came the vast bulk of the population of that country; they were Letts, they spoke Lettish, they were helots [vergi - Haris], they didn’t exist, humanly, NOBODY HAD RELATIONS WITH THEM [izcēlums mans - Haris]. […]
The Germans despised them and oppressed them. They were serfs working for the Baltic Barons. In town, they were servants. They were very lower-class, they spoke their own language, which nobody understood. […] One saw them in the streets, the tram conductors were, some shopkeepers were."

"My family doesn’t come from Riga as far as the centuries are concerned"

"[Most of the Jews who lived in Riga] come from Russia, and they moved for business reasons".


"When he was asked about his identity later in life he [Berlin] always said that he was a Russian Jew – an Anglophile, certainly, but not an Englishman, still less a Latvian"

isaiahberlin.org/isai...
 +7  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  2.aprīlis 2013 20:09
lama Lai valoda nav galvenais un, jo īpaši, vienīgais vienojošais elements.
__________________ Lai NAV!


Lai vieno un lai IR :

FEIJERWERKS- Rīgas svētkuos.9. maijā. 13.oktobrī, 17.jūnijā
UN
5.augustā- jo īpaši saliedē.
 +4  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  3.aprīlis 2013 11:17
con brio Edgaram
savējo gana,tikai kur viņi ir?
-----
Un Jūs tiešām nevienu neredzat? Operdziedātāji, izpildītāji, mediķi, režisori, sportisti! Nav pacietības visus uzskaitīt.

Bet mēs te runājam, ka, ja latvietis veikalā ar krievu runās krieviski, tad gals Latvijai tepat pēc pāris gadiem.
----
Ek, žēl gan, ka jūs neatšķirat būtisko no mazsvarīgā. Nezinu, vai vērts ar jums diskutēt - un tomēr: ja šodien latvietim Latvijā veikalā jārunā ar Latvijas krievu krieviski, tad visdrīzāk pēc dažiem gadiem Latvijai būs gan klāt gals. Ja kaut kas Latviju glābs, tad tikai un vienīgi šis, jā varbūt sakāpinātais, bet bezgala vajadzīgais pašsaglabāšanās instinkts. Reti kura nācija var izturēt tik krasas etniskā līdzsvara izmaiņas par sliktu valsts nācijai + PSRS "internacionālisma" bumbu forsētu mētāšanu vienos vārtos+ nācijas pašapziņas regulāru graušanu, iepotējot domu "jūs nekas neesat, jūs esat maziņi un tikai kopīgā katlā..." Tagad to visu pārvarēt un sagremot, neaizrijoties un nenoslāpstot, ir diezgan grūts uzdevums.
----
Kas vēl? Prievītes, saktas, Dziesmu svētki? Jauki, bet velk uz tādu Eiropas indiāņu rezervāta variantu.
-----
Lūk, arī Jūs pats atbildat uz savu jautājumu "ar kādu javu mūrēsim Latviju". Ja Jūs neko citu Latvijā neredzat un negribat redzēt, tad Jums šķiet, ka Latviju bagātu dara tikai nelatviski runājošie latvijieši. Es joprojām atgriežos pie iepriekšteiktā par mūsu māksliniekiem, sportistiem, ārstiem, mūziķiem. Lūdzu, lai pievienojas arī tie, kas ģimenē nerunā latviski, bet kuri prot latviski un savu talantu velta Latvijai, bet apelēt pie latviešu sirdsapziņas un kauna sajūtas, ka mēs nemīlam nēģerus, krievus, bagātniekus un ko tur vēl, ir ļoti bezkaunīgi. Jūs neko neesat sapratis.
 +4  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  4.aprīlis 2013 14:59
lama Kas tad būtu darāms? Kā vajadzētu?
____________________

"".. Valsts varai-atnesties ar izpratni un pretimnākšanu uz ievēruojamas iedzīvotāju daļas vitālajām vajadzībām..":

respektēt tās iedzīvotāju daļas emocionālo komponenti,kas vēlas sagaidīt no valsts varas uzmanības apliecinājumu sev pieņemamā un saprotamā veidā= "'bjoķ- značīķ ļubiķ"'.Šī emocionālā vajadzība tiek nepiedodami ignorēta. Cilvēki ir spiesti sadarīt izaicinošas nejēdzības-- tomēŗ sev tik vajadzīgo un ilguotuo stingruo suodu nesaņem.
Tas jau ruobežuojas ar cilvēktiesību pārkāpšanu.
 +3  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  3.aprīlis 2013 08:37
mūsu alus No kā pieprasīt, ja pieprasīt nedrīkst, tāpēc, ka tā ir privilēģija, kas uzliek atbildību par pieprasīšanu, kuru nedrīkst veikt tāpēc vien, ka to var uzskatīt par atbildības deleģēšanu, liekot atteikties no pašreizējām faktiskajām privilēģijām...
Tas nozīmē, uzlikt par pienākumu nedarīt neko, un par bezdarbību pašiem arī atbildēt. Domājiet vēlreiz.
 +3  Radius_box_plus Radius_box_minus 3 ATBILDES  ATBILDĒT  3.aprīlis 2013 09:08
fretka No bloga autora profila:

Viss, kas nav liberāls, ir konservatīvs – visā spektrā no fascisma līdz sociālismam. Es esmu liberālis un visu konservatīvo es uzskatu par vājumu, jo konservatīvisma pamatā ir bailes, nepietiekama izglītība, neinformētība, provinciālisms un dabisks stulbums.
www.alehins.com/
----
Par ko gan te būtu jābrīnās... :D
 +3  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  3.aprīlis 2013 10:24
mūsu alus >fretka, izlaidi sākumu. Sākums vienmēr ir būtisks turpmākai attīstībai:

Liberālisms ir ticība, relīģija. Ticība tam, ka cilvēks ir brīvs un stiprs savā brīvībā. Individuālās atbildības un veselā saprāta relīģija. www.alehins.com/
-------------
Ņemam ne sevišķi uzticamo avotu lv.wikipedia.org/wiki... , bet tomēr -
"Reliģija ir uzskatu un ticības kopums, kas attiecas uz kaut ko pārdabisku, svētu vai dievišķu, kā arī morāle, paražas, rituāli un organizācijas, kas ar to saistītas."
Līdz ar šādu postulātu paziņošanu, autors pats nosaka sevis klāstīto ideju ticamības pakāpi.

P.S. Postulāts - slēdziens, lēmums vai secinājums, kuru pieņem pats indivīds, balstoties uz savu pašnoteikšanos un pagātnes zināmajiem vai nezināmajiem datiem. Postulāts vienmēr ir apzināts. To pieņem indivīds datu izvērtēšanas rezultātā vai impulsīvi bez jebkādiem pieejamiem datiem. Tas atrisina pagātnes problēmas, pieņem lēmumu saistībā ar tagadnes problēmām vai novērojumiem vai izveido uzvedības modeli nākotnei.
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  3.aprīlis 2013 21:23
lama Reliģija ir uzskatu un ticības kopums, kas attiecas uz kaut ko pārdabisku, svētu vai dievišķu..
_____________ a ā!

sapratu
Nauda.-piķis- daļary, baksy, kāpuosts, tugriki... hardowijs kurencijs woopschem, značit= religija.
 +3  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  3.aprīlis 2013 21:52
con brio No otras puses tiem Latvijas cilvēkiem, kam latviešu valoda ir dzimtā, jāpārvar sevī instinktīvā vēlme norobežoties no tiem, kas ģimenēs latviski nerunā.
----
Tam es nepiekrītu. Latvieši nekad nav norobežojušies, taču, kur ir tā smalkā robeža, kas nosaka - es norobežojos no nelatviskā vai nelatviskais nevēlas ienākt latviskajā? Latvijas situācijā latviešu nenorobežošanās nozīmē pieņemt krievu valodu. Tagad jau mazāk, bet vēl pirms neilga laika krievi vienkārši nedzirdēja latviski teiktus tekstus - vai tas būtu sadzīviskā vai kultūras jomā.
 +4  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  4.aprīlis 2013 14:57
elv Ļoti labs raksts. Man šķiet, ka latviešiem ir vairāk jādomā tieši par liberālā nacionālisma pieejas stiprināšanu, jo tā, atsķirībā no līdz šim valdošā konservatīvā nacionālisma - kas pats par sevi arī nav nekas slikts - tam Latvijas situācijā būtu labākas izredzes atrisināt Latvijas problēmas.

Tas nozīmē, ka latviešu nācijai būtu jāatveras mazākumtautībām. Nevis etniskā izcelsme, bet sociokulturālā piederība ir izšķirošais, lai būtu/kļūtu latvietis. Tas, protams, indivīdam, kas nāk no mazākumtautības, nozīmē latviešu valodas un kultūras pārņemšanu; bet vai viņš līdztekus vēl patur arī savu sākotnējo valodu un kultūru, vai pilnībā asimilējas, tā ir viņa paša darīšana.

Šī pieeja ir raksturīga arī liberālajām Rietumvalstīm. Liberālais nacionālisms nekādā ziņā nenozīmē valodu un kultūru Bābeli - multikulturālisms, kas nenodrošina VIENU valodu un kultūru VISIEM (bet dažiem vēl var būt arī otrā un pat trešā, ja tie to vēlas), ir izgāzies, un Latvijā tas ir divtik izgāzies, jo tas nozīmē pilnīgu sabiedrības sašķeltību.

Taču liberālais nacionālisms nedrīkst pieļaut raksturīgās liberāļu (es tos sauktu par primitīvliberāļiem) kļūdas: tas nedrīkst kļūt par bezprincipialitāti, un tas nedrīkst ignorēt sabiedrību, atomizēt to par egoistisku indivīdu pūli.

Tieši otrādi: Latvijas kontekstā tas nozīmē, ka latviešiem savā valstī vienmēr un visur ir jārunā latviski, jāuzsver savs nacionālais valstiskais un vēstures redzējums. Pie tam arī privātā vidē, arī ja sarunu biedram, kas sevi savukārt identificē ar krieviem, tas nepatīk. Tā tiešām būtu patriotiska nostāja.

Dažkārt tas prasītu arī pilsonisku drosmi (piemēram, RIMI pārdevējai, krieviski runājošam klientam atbildot latviski, jo var rasties problēmas ar krievisko priekšniecību). Taču ir beidzot jāapzinās, ka ka līdzšinējais latviešu gļēvums nav labākā metode, "normalizēt" situāciju Latvijā, izbeigt sabiedrības sašķeltību. Tādēļ tieši latviešu uzdevums ir, krieviem paskaidrot, radīt vispārēju atmosfēru sabiedrībā, kas šī ir LATVISKA valsts, bet ka krievi šeit var dzīvot tāpat kā, piemēram, Zviedrijā vai Vācijā, kur tur dzīvojošie krievi šīs valsts nacionāli kulturālo identitāti bez problēmām akceptē (nav dzirdēts par krievu kustību, kas iestātos, piemēram, par krievu valodu kā otro valodu Berlīnē, kur krievvalodīgie ir 15% no visiem iedzīvotājiem).
 +3  Radius_box_plus Radius_box_minus 1 ATBILDE  ATBILDĒT  6.aprīlis 2013 11:50
Alehins Paldies! Jā, 21. gadsimtā nācijas veidošanās process var būt tikai demokrātisks un atklāts. Alternatīvas, tādas kā masveida emigrācija, palikšana nepilsonībā, Putina virtuālā impērija, jeb apātija, vairīšanās no problēmām, pašizolēšanās, sāk parādīties un zināmā mērā materializēties tieši tādēļ, ka sabiedrības konsolidācijai tiek lietotas nederīgas, novecojušas metodes - sodīt par valodas nezināšanu un atbalstīt "kultūras" biedrības un pasākumus, kuras un kuri nevienu ne pārstāv, ne uzrunā.
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  6.aprīlis 2013 15:21
ierados Apsveicu, alohin! Kārtējais piemērs, kā popularitāti (un tas ir kapitāls mūsdienās) iegūt ar slima suņa murgiem.
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  23.novembris 2014 07:24

Pievienot savu viedokli

    Lai pievienotu viedokli ⎯

    vai

    Vēl par šo tēmu