Nacionālajā teātrī pirmizrāde "Vīnes meža stāsti" • IR.lv

Nacionālajā teātrī pirmizrāde “Vīnes meža stāsti”

31
Izrādes publicitātes foto

Iestudējis poļu viesrežisors Andžeja Bubeņs

Ceturtdien, 5.martā plkst.19 Latvijas Nacionālajā teātrī pirmizrādi piedzīvos Edena fon Horvāta “Vīnes meža stāsti”, kurus iestudējis poļu viesrežisors Andžejs Bubeņs, raksta aģentūra LETA. 

Kā iepriekš stāstīja režisors, Horvāta izrāde “Vīnes meža stāsti” parāda to, kā cilvēks iekšēji pārvēršas par dzīvnieku, kuram galvenais ir ēst un dzert – izdzīvot. Bubeņs uzsvēra, ka, ķeroties pie izrādes iestudēšanas, nedomāja, ka tēma būs tik aktuāla. Izrādes žanrs ir traģikomēdija. Režisors tajā sola daudz ko negaidītu. “Es uzskatu, ka teātrim ir jāizraisa emocijas. Un Horvāta luga tās izraisa,” uzsvēra Bubeņs. “Izrāde ir par vientulību – mums nepietiek mīlestības un ģimenes dzīves. Stāsts ir par meiteni, kura vēlas izrauties no šīs vientulības, bet viņai ir jāmaksā milzīga cena, lai to izdarītu. Cauri visai izrādei ir Vīnes valsis kā koncepts – izklaides, saviesīgas sarunas un uzpošanās. Lai gan apstākļi pirmskara situācijā ir ļoti nestabili, cilvēki turpina doties uz ballēm. Arī izrādes fonā skan Vīnes valsis. Tas parāda, cik tālu no reālajiem notikumiem dzīvojam,” paradoksālo situāciju skaidroja režisors. 

Izrādes darbība notiek Austrijā 20.gadsimta 30.gadu sākumā. Tajā izmantota Johana Štrausa mūzika, kura skan cauri izrādei. Lomās izrādē spēlē Misāne, Anže, Agnese Cīrule, Raimonds Celms, kā arī Lāsma Kugrēna, Līga Liepiņa, Juris Lisners, Voldemārs Šoriņš, Rasma Garne, Liene Sebre, Anna Klēvere, Ilze Rudolfa, Ivars Kļavinskis, Normunds Laizāns, Mārcis Maņjakovs, Jānis Skanis un Kristaps Ķeselis. 

Bubeņs dzimis 1964.gadā Mali, Āfrikā. Viņš pats teicis, ka saprotas ar dažādu mentalitāšu aktieriem un labi jūtas uz dažādām skatuvēm, jo viņa dzīslās rit ungāru, poļu, krievu, baltkrievu un ukraiņu asinis. 1988.gadā Bubeņs beidzis Varšavas Universitātes Poļu filoloģijas un teātra mākslas fakultāti, bet 1993.gadā – Sanktpēterburgas Teātra akadēmiju. Viņš strādājis Vroclavas, Ščecinas un Varšavas teātros. Desmit gadus Bubeņs vadījis Toruņas teātri un bijis viens no starptautiskā festivāla “Kontakts” veidotājiem. Par izrādi “Oblom off” režisors saņēmis Ungārijas Nacionālo prēmiju teātra mākslā. No 2007. līdz 2011.gadam Bubeņs atgriezies Sanktpēterburgā un kā galvenais režisors vadījis Vasilija salas teātri. Bubeņa izvēlēto darbu klāstā galvenokārt ir Eiropas un Krievijas mūsdienu dramaturģija.

Vairāk informācijas teātra mājas lapā

Komentāri (31)

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu