Baltkrievija nosaka ierobežojumus Latvijas cūkgaļas ievešanai un tranzītam • IR.lv

Baltkrievija nosaka ierobežojumus Latvijas cūkgaļas ievešanai un tranzītam

26
Cūka. Foto: Ieva Čīka, LETA

Ierobežojumi saistīti ar Latvijā konstatēto Āfrikas cūku mēri

Baltkrievija uz laiku ierobežojusi Latvijas cūku un cūkgaļas ievešanu, kā arī tās tranzītu, ņemot vērā Starptautiskā Epizootiskā biroja informāciju par to, ka Latvijā ir konstatēts gadījums, kad uzņēmīgie dzīvnieki saslimuši ar Āfrikas cūku mēri, sestdien pavēstīja Baltkrievijas Lauksaimniecības ministrijas Veterinārās un pārtikas uzraudzības departaments.

Uz laiku tiek noteikti ierobežojumi cūkām un cūkgaļai, tai skaitā mežacūkām, to pārstrādes produktiem un medību trofejām, kas ir iegūtas no uzņēmīgajiem dzīvnieku veidiem, ziņo LETA/Telegraf.

Ierobežojumi tiek noteikti arī augu izcelsmes barībai un barības piedevām, arī putnu gaļai un zivīm, barības piedevām kaķiem un suņiem, kā arī tiem paredzētai gatavai barībai, kurai nav veikta termiskā apstrāde un kas ir izgatavota no Latvijas izcelsmes izejvielām.

Vēl ierobežojumi noteikti dzīvnieku izcelsmes izejvielu (produkcijas) pārstrādes un transportēšanas iekārtām, kas ir bijušas lietošanā.

Ir jāorganizē darbs, lai nepieļautu, ka rokas bagāžā un pasta sūtījumos Baltkrievijā nokļūst Latvijas cūkgaļa un tās pārstādes produkti, kā arī iepriekš minētā kaķu un suņu barība, norādīja departamentā.

Vienlaikus Baltkrievija atceļ iepriekš izsniegtās atļaujas šo preču ievešanai no Latvijas Baltkrievijā.

26.jūnijā PVD Latvijas pierobežā, dažus metrus no robežas ar Baltkrieviju, trim mežacūkām konstatējis Āfrikas cūku mēra vīrusa klātbūtni. Tāpat klātbūtne apstiprināta trim mājas cūkām piemājas saimniecībā Krāslavas novadā sešu kilometru attālumā no robežas ar Baltkrieviju.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) otrdien valdības sēdē prasīs izsludināt ārkārtas stāvokli Āfrikas cūku mēra skartajā teritorijā, un tieši pēc PVD veiktās apsekošanas rezultātiem taps zināms, cik lielā teritorijā ārkārtas stāvokli varētu izsludināt.

Slimības uzraudzības zona noteikta plašā teritorijā, kas atbilst platībai, kura jau kopš 2012.gada noteikta kā klasiskā cūku mēra inficētā teritorija, un tai jau šobrīd ir noteikti tirdzniecības ierobežojumi attiecībā uz dzīvām cūkām un cūkgaļu. Teritorijā nedrīkst ne ievest, ne izvest cūkgaļu vai dzīvas cūkas, notiek arī transportlīdzekļu dezinfekcija un pastiprinātas kravas pārbaudes.

Inficētajā teritorijā iekļauti sekojoši Latvijas novadi – Kārsavas, Baltinavas, Rugāju, Balvu, Viļakas, Ciblas, Zilupes, Dagdas, Aglonas, Krāslavas, kā arī 12 Daugavpils novada pagasti – Višķu, Ambeļu, Biķernieku, Naujenes, Dubnas, Maļinovas, Tabores, Vecsalienas, Salienas, Skrudalienas, Laucesas, Demenes, trīs Rēzeknes novada pagasti – Kaunatas, Pušas un Mākoņkalna, septiņi Ludzas novada pagasti – Istras, Rundēnu, Pildas, Nirzas, Ņukšu, Isnaudas, Briģu – un divi Alūksnes novada pagasti – Pededzes un Liepnas.

Āfrikas cūku mēris Latvijas teritorijā līdz šim nekad nebija reģistrēts. Slimība nav bīstama cilvēkiem, tikmēr kaites skartajā fermā jāizkauj un jāsadedzina visas cūkas.

 

Komentāri (26)

Inese 29.06.2014. 20.01

Ļoti vieds lēmums.

0
0
Atbildēt

1

    Malda > Inese 30.06.2014. 01.49

    Vajadzētu Ločmelim aizliegt izbraukt to sava Sūnuciema, un cūku mēris būtu lokalizēts.

    0
    0
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu