IR

"Forbes": Bils Geitss joprojām bagātākais cilvēks ASV 10

Ne tik spoži klājies "Facebook" dibinātājam Markam Cukerbergam
Forbes_bag_tnieki_pscr-media_large
Ekrānšāviņš no "Forbes"
20.septembris 2012 12:51

Bils Geitss joprojām ir bagātākais cilvēks ASV, kura bagātība 2012.gadā sasniegusi 66 miljardus dolāru, kas ir par 10% vairāk nekā pērn, raksta biznesa žurnāla "Forbes". Toties pasaulē bagātākais cilvēks ir Meksikas miljardieris Karloss Slims Helu un viņa ģimene.

Datortehnoloģiju uzņēmuma "Microsoft" dibinātājam seko investors Vorens Bafets ar 46 miljardiem dolāru un biznesa programmatūras ražotāja "Oracle" līdzdibinātājs Lerijs Elisons ar 41 miljardu, ziņo LETA.

Geitss kopš pagājušā gada savu bagātību palielinājis par septiņiem miljardiem dolāru, savukārt Elisons par astoņiem miljardiem dolāru jeb vairāk nekā 20%.

Ne tik spoži klājies "Facebook" dibinātājam Markam Cukerbergam, kurš gada laikā zaudējis 8,1 miljardu dolāru un noslīdējis uz 36.vietu "Forbes" sarakstā ar 9,4 miljardu dolāru lielu bagātību.

Finansists Džordžs Soross izkritis no "Forbes" pirmā desmitnieka un ar 19 miljardiem dolāru ierindojies 15.vietā. Savukārt pirmajā desmitniekā atgriezies Ņujorkas mērs Maikls Blūmbergs, kurš gada laikā savu bagātību palielinājis par 5,5 miljardiem dolāru līdz 25 miljardiem.

Kā raksta "Forbes", 400 bagātākajiem amerikāņiem kopā pieder 1,7 triljoni dolāru, kas ir par 200 miljardiem vairāk nekā pērn, pateicoties akciju cenu pieaugumam un nekustamo īpašumu cenu kāpumam, it īpaši Losandželosā un Ņujorkā, kā arī mākslas darbu cenu lēcienam.

 

Ieteikt šo rakstu? Jā(0)

Populārākie viedokļi

west Geitss ir bagātākais ASV, Putins - bagātākais Krievijā.
Varam minēt 3x, kura bagātība ir iegūta pateicoties savām spējam un kura izmantojot amatu.
 +3  Radius_box_plus Radius_box_minus 3 ATBILDES  ATBILDĒT  20.septembris 2012 13:32
Janka Latvijā pateicoties spējām bagāti ir kļuvuši tādi kā Irbe, vai Latvijas Finiera īpašnieki un citi reālie ražotāji. Bet pārējo bagātības izcelsme ir miglā tīta. Es domāju ka šeit visvairāk bagātnieku ir radies veikli izlaupot nodokļu maksātāju naudu, bet daudzi savu, šādi iegūto, bagātību veikli ir paslēpuši ārzonās un to nemaz neuzrāda lai nebūtu jādala tiesas beņķis ar bēdīgi slaveno Lembergu.
 +3  Radius_box_plus Radius_box_minus 2 ATBILDES  ATBILDĒT  20.septembris 2012 13:53
marks_cicerons Šo cilvēku finansiālā labklājība ir viņu spēju un darba rezultāts. Atliek vien cerēt, ka arī starp latviešiem reiz atradīsies, kāds cilvēks, kurš sasniegs šādas vai līdzīgas virsotnes. Ne mirkli nešaubos, ka mūsu tautiešiem piemīt tikpat liels uzņēmīgums, darba spars un talants, lai sasniegtu ievērojamus rezultātus.

Veiksmīgu dienu viesiem!
 0  Radius_box_plus Radius_box_minus 2 ATBILDES  ATBILDĒT  20.septembris 2012 15:56

Skatīt visus viedokļus → Pievienot viedokli →