Policija brīdina par krāpniekiem sociālajos medijos • IR.lv

Policija brīdina par krāpniekiem sociālajos medijos

38
Foto: Ķestutis Vanags, F64/BFL

Krāpnieki vairs nesūta satriecošu laimestu paziņojumus, bet uzticību iemanto pacietīgā sarakstē ar upuri

Valsts policijas Rīgas reģiona policijas (RRP) darbinieki pēdējā mēneša laikā saņēmuši informāciju par ārvalstu krāpniekiem, kuri uzdarbojas interneta sociālajos tīklos, iepazīstas ar cilvēkiem, sāk draudzīgu saraksti, piedāvā iesaistīties dažādos biznesa darījumos, taču vēlāk izkrāpj naudu, aģentūru LETA informēja RRP preses pārstāve Daiga Kondrāte.

Policijai ir informācija par gadījumiem, kad krāpnieki iepazinušies ar Latvijas iedzīvotājiem, izmantojot sociālos medijus, taču, atšķirībā no krāpšanām, kurās, piemēram, tiek saņemts e-pasts par milzīgu laimestu loterijā, šajos gadījumos sarakste notikusi vairāku nedēļu garumā, lai iegūtu cilvēku uzticību. Sarakstes laikā krāpnieki stāstījuši par savu dzīvi un sūtījuši arī it kā savus foto no dažādām pasaules vietām.

Vienā no krāpšanas shēmām krāpnieki stāstījuši, ka dienējot armijā un viņu rīcībā nonākuši ievērojami naudas līdzekļi. Viens no svešiniekiem rakstīja, ka esot pārdevis augļu plantāciju un šādā veidā ieguvis vairākus miljonus eiro skaidrā naudā. Vēl kāds krāpnieks ilglaicīgā sarakstē stāstījis, ka kopā ar citiem karavīriem esot atradis kasti ar naudu. Krāpnieki nereti piedāvājuši iepazītajiem cilvēkiem nosūtīt naudu, lai vēlāk dotos pie viņiem un turpinātu tuvākas attiecības.

Vēlāk cilvēki saņēmuši vēstules no it kā dažādu valstu muitas darbiniekiem, kuri esot pieprasījuši nosūtīt naudu, lai nerastos sarežģījumi ar vērtīgo sūtījumu piegādi.

Iedzīvotāji nosūtījuši naudu, taču pēc laika saņēmuši paziņojumus par jauniem sarežģījumiem, kuru dēļ jāmaksā papildu nauda. Vienā no gadījumiem kopā samaksāti vairāk nekā 6000 latu, taču vēl kādā – nedaudz mazāk par 5000 eiro (3500 latu). Tomēr policijai zināmie apkrāptie cilvēki atteikušies sniegt oficiālus iesniegumus policijā.

RRP darbinieki aicina iedzīvotājus neuzticēties svešiniekiem internetā. Īpaši tad, ja šie cilvēki vēlāk sāk pieprasīt naudu. Policija arī aicina iedzīvotājus par šādiem un līdzīgiem gadījumiem ziņot.

 

Komentāri (38)

Inese Grigoruka 07.08.2012. 11.45

Lielākās problēmas ir ar leģitīmiem profiliem linkedin un xing. Nākas pazaudēt salīdzinoši daudz laika, kamēr saproti, ka jaunais kontakts patiesībā ir krāpnieks. Jo ”atšūt” visus cilvēkus, kas vēlas ar tevi kontaktēties arī nevar- kāda tad jēga no sociālā tīkla…

0
0
Atbildēt

1

    Ainārs > Inese Grigoruka 07.08.2012. 16.00

    Es gan atšuju visus, kurus personīgi nepazīstu, dažreiz vēl uzrakstu, ka policija jau ir uz pēdām attiecīgajam Zimbabves vai Nigērijas iedzīvotājam. Jēga no sociālajiem tīkliem ir domubiedru grupas u.tml., sociālie tīkli taču nav vieta, kur iepazīties!

    +1
    0
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu