IR

Pabriks: Uzvaras piemineklis būtu pelnījis nojaukšanu 69

Ministrs arī brīdina, ka tādai rīcībai būtu ļoti daudz bīstamu seku
Uzvaras_piemineklis_krafts-media_large
Uzvaras piemineklis 9.maijā. Foto: Kaspars Krafts, F64
28.augusts 2012 09:50

Tā dēvētais Uzvaras piemineklis Rīgā ir simbols, kas nav saistīts ar apbedījumiem, bet ir iemantojis lielu politisko svaru, - intervijā "Neatkarīgajai Rīta Avīzei" saka aizsardzības ministrs Artis Pabriks (Vienotība). "Kaut arī morāli šis piemineklis būtu pelnījis nojaukšanu, tomēr šādām darbībām būtu ļoti daudz bīstamu seku," norāda ministrs.

Viņš uzsver, ka 9.maija svinības "tādā veidā, kā tās notiek Rīgā un Latvijā, aizskar arī mani. Šā pasākuma lielākās daļas dalībnieku mērķis nav pieminēt Otrā pasaules kara upurus, bet gan turēt mūs tajā ģeopolitiskajā sfērā, kas beidza eksistēt pirms 20 gadiem".

Pabriks iesaka tiem, kuri sien pie apģērba vai automašīnas melni oranžās lentītes, vispirms uzzināt, ko tās nozīmē, "jo Staļina laikā par šīm lentītēm varēja arī galvu zaudēt". "Es būtu priecīgs, ja tie cilvēki, kuri ar entuziasmu iet uz Pārdaugavu atzīmēt 9.maiju, ar tādu pašu sajūsmu dotos uz 11.novembra krastmalu, lai godinātu latviešu varoņus," ministra teikto intervijā citē LETA.

Viņš atzīst, ka nevar aizliegt pieminēt savējos, bet nevajag viņus pieminēt kā pretstatu tai valstij, kurā dzīvo. "Kad krievu jaunieši 9.maijā braukā ar automašīnām, uz kurām dižojas uzraksti "Na Berļin!", ko lai domā jaunās paaudzes Vācijas pilsonis? Ko lai domā Krievijas stratēģiskā partnere Vācija?" vaicā Pabriks.

Portālā "Manabalss.lv" aprīlī publicēta iniciatīva, kas piedāvā nojaukt Uzvaras pieminekli Rīgā un atjaunot laukuma vēsturisko plānojumu. Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) uzskata, ka šāda iniciatīva ir provokācija - pieminekļa nojaukšana nav pieļaujama, jo izsauks "nenormālu spriedzi" visā valstī.

Pagaidām portālā "manabalss.lv" par izmaiņām savākti vairāk nekā 2300 parakstu. Lai iniciatīva nonāktu Saeimā, tai nepieciešami 10 000 parakstu.

 

Ieteikt šo rakstu? Jā(2)

Populārākie viedokļi

Plus_opinionklejotājs koplants

ASV katru gadu atzīmē uzvaru pār Japānu.

Jā gan. Bet bez padomju stila Sarkanā Laukuma histērijas. Man gadījās redzēt armijas parādi Piektajā avēnijā. Tur zirdziņš vilka lauku virtuvi uz riteņiem, bijušie karavīri nemaršēja bet gāja dažādās drēbēs, kādam panēsāta armijas cepure galvā. Aizripināja lielgabalu. Parāde bija maziņa, mājīga un draudzīga nevis Hitlera/Putina stilā ar raķetēm un prūšu solī maršējošiem zaldātiem.
Kā vienmēr Tu nezini par ko tu runā [KPSS uzdevmā] :))
 +15  Radius_box_plus Radius_box_minus 2 ATBILDES  ATBILDĒT  28.augusts 2012 10:13
eraksti Neviena tauta necieš okupantu pieminekļus, un Pārdaugavas kauna stabs reiz tiks nojaukts!
 +16  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  28.augusts 2012 13:35
mezavilks Jau sen esmu ierosinājis gar un ap to piemienkli, atstājot to kā ir, uzbūvēt sienas vai sētas no melna graanita un līdzīgi Nacionālajai kapsētai Amerikā, tur iegravēt visus latviešus, kuri krita dažādās armijās WW2 laikā. Likteņdarzzs ir iedvesma nākotnei, bet ši granita sēta būtu atgādinājusm ko ši "uzvara" atnesa latviešiem un brīdinājums puķinam un viņa līdzekējējiem, kas viņu sagaida. Pie viena - konkreta vieta, kur kritušo piederīgiem nolikt ziedu, svecīti.
 +10  Radius_box_plus Radius_box_minus 2 ATBILDES  ATBILDĒT  28.augusts 2012 13:44

Skatīt visus viedokļus → Pievienot viedokli →