IR

Aptauja: Merkeles popularitāte sasniegusi augstāko līmeni kopš 2009.gada 4

Vācieši uzskata, ka Merkeles stratēģija cīņā ar eirozonas krīzi ir pareiza
Merkele_afp-media_large
Vācijas kanclere Angela Merkele. Foto: AFP/LETA
6.jūlijs 2012 13:58

Vācijas kancleres Angelas Merkeles popularitāte sasniegusi augstāko līmeni kopš pārvēlēšanas amatā 2009.gadā, un gandrīz 60% vāciešu atbalsta viņas stratēģiju cīņā ar eirozonas krīzi, liecina piektdien publiskotā sabiedriskās domas aptauja.

Sabiedriskās domas pētniecības organizācijas "Infratest Dimap" telekanālam ARD veiktās aptaujas rezultāti liecina, ka Merkeli atzinīgi vērtē 66% aptaujāto, kas ir kancleres augstākais popularitātes rādītājs kopš 2009.gada beigām. 58% aptaujāto uzskata, ka arī Merkeles stratēģija cīņā ar eirozonas krīzi ir pareiza un apņēmīga.

Tomēr vāciešu bailes par krīzi nav mazinājušās, un 85% aptaujāto uzskata, ka ļaunākais vēl tikai priekšā, raksta LETA/AFP.

Aptauja tika veikta no pirmdienas līdz piektdienai, iztaujājot 1004 cilvēkus.

Popularitātes ziņā aiz Merkeles seko Vācijas aizsardzības ministrs Tomass de Mezjērs, Vācijas lielākās opozīcijas partijas - sociāldemokrātu (SPD) - Bundestāga frakcijas vadītājs Franks Valters Šteinmeiers un Vācijas finanšu ministrs Volfgangs Šeible.

Tikmēr, izvērtējot partiju popularitāti, pirmajā vietā joprojām atrodas Merkeles pārstāvētie kristīgie demokrāti (CDU), kurus atbalsta 35% aptaujāto.

Otrajā vietā ierindojušies SPD ar 30% atbalstu, bet trešajā vietā - zaļie ar 14% atbalstu, liecina aptaujas rezultāti. Pirātu partiju un kreiso radikāļu partiju "Die Linke" atbalsta septiņi procenti aptaujāto.

Savukārt Merkeles koalīcijas partneru - Brīvo demokrātu partijas (FDP) - popularitāte ir noslīdējusi zem 5% robežas, kas partijai vēlēšanās jāpārvar iekļūšanai parlamentā.

 

Ieteikt šo rakstu? Jā(0)

Populārākie viedokļi

Mr. V Sieg Heil!
 -6  Radius_box_plus Radius_box_minus 2 ATBILDES  ATBILDĒT  6.jūlijs 2012 14:04
KRUSTTEVS info par popularitati izpeldeja tad kad vacija zaudeja principialaa cinaa ar franciju un italiju par ekonomisko reformu sistemu..
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  7.jūlijs 2012 13:07

Skatīt visus viedokļus → Pievienot viedokli →

DELFI