IR

Valsts prezidents: vajadzēs jaunas varas struktūras 10

Augstākās izglītības programmu vērtējums esot pārāk piesardzīgs
Andrisberzins_valstsprezidents_raitisplauks_f64-media_large
Valsts prezidents Andris Bērziņš folkloristu pulkā. Foto: Raitis Plauks, F64
23.jūlijs 2012 11:16

Tuvākie pāris gadi pasaulē nesīs tādas izmaiņas, kuras pat prātā nenāk un kuru dēļ Latvijā un Eiropā būs jāveido jaunas rīcībspējīgas varas struktūras, intervijā aģentūrai LETA paudis Valsts prezidents Andris Bērziņš, jautāts, vai redz sevi prezidenta krēslā arī uz otru termiņu.

«Es jums varu droši apgalvot, ka pasaule būs izmainījusies, būs pavisam cita uzbūve un citas vajadzības. Esmu par to pārliecināts,» situāciju pēc trīs gadiem raksturoja valsts pirmā persona. Līdz tam prezidents sola panākt konkrētus rezultātus jau iesāktajos darbos. «Ir, protams, daudz kas tāds iesākts, kur jāmēģina panākt konkrētus rezultātus. Tomēr tuvākie pāris gadi nesīs tādas izmaiņas, kuras pat prātā nenāk.»

Prezidents ir pārliecināts, ka Latvijai būs vajadzīga citāda varas struktūra. «Starptautiskā Valūtas fonda paziņojumā teikts, ka Eiropa runā, bet nerīkojas. Es pieļauju, ka daudzu Eiropas pārvaldes struktūru konstrukcija pati par sevi neļauj rīkoties. Būs jāveido struktūras, kas ir rīcībspējīgas. Tajās struktūrās Latvijai būs liela nozīme. Es ceru, ka mēs tagad esam pietiekami izglītoti un sagatavoti, lai varētu tur piedalīties un teikt savu vārdu,» sacīja Bērziņš.

Komentējot peripetijas ap Latvijas augstākās izglītības programmu vērtējumu ekspertu skatījumā, prezidents pauda viedokli, ka tas ir pārāk piesardzīgs. "Mani pārsteidz, ka šis programmu vērtējums ir ļoti piesardzīgs. Es biju domājis, ka nekvalitatīvo programmu cipari būs lielāki. Ja tas tiešām tā ir, tas ir ļoti labi. Bet es tomēr esmu pārliecināts, ka vērtējums ir ļoti piesardzīgs un realitāte ir vēl bēdīgāka," teica Bērziņš.

"Izejas punktam būtu jābūt tādam: cik no beigušajiem ir atraduši darbu šajā specialitātē Latvijā. Tas būtu viens no augstākajiem vērtējumiem programmai," pārliecināts Bērziņš. Vienlaikus valsts pirmā amatpersona domā, ka daudzās specialitātēs Latvijā iespējams iegūt "pietiekami kvalitatīvu" augstāko izglītību.

Prezidents pauda sašutumu, ka tika novilcināta vērtējuma publiskošana. "Es brīnos, par kādu naudu tika veikts šis pētījums, ja kāds iedrošinās noslēpt tā rezultātus. Tā ir katastrofa, ja mēs slēpjam, lai bērni neuzzinātu īsto situāciju. Kur vēl tālāk? Kā tas iespējams? Es to nesaprotu. Tur [izglītības un zinātnes ministra Roberta] Ķīļa kungam ir, kur pastrādāt, un ne tikai Ķīļa kungam."

Jau vēstīts, ka nedēļu pēc žurnālā Ir neoficiāli publiskotajiem pētījuma rezultātiem tā pasūtītāja Augstākās izglītības padome oficiāli atklāja novērtēto programmu sarakstu, ļaujot potenciālajiem studentiem ar to iepazīties. Tas tika izdarīts pēc izglītības ministra, citu politiķu un sabiedrības pārstāvju vairākkārtējiem aicinājumiem atklāt par Eiropas naudu īstenotā pētījuma rezultātus.

Ieteikt šo rakstu? Jā(0)

Populārākie viedokļi

edge_indran -------
Vēsture atkārtojas - atkal ar mītu 'demokrātija' ES vairs nevelk, Latvijā to nevar nepamanīt ( atskaitot 'klīniskos auseklīšus'). Viena diennakts - un jaunās varas struktūras būs klāt. Klusi un mierīgi Latvijas tauta uzvedās 1934.g.16.maijā - klusi un mierīgi uzvedīsies 2015.g.:
'(..)Starpkaru perioda Eiropā sākotnējo konstitucionālo romantismu ātri aizstāja parlamentārisma krīze un jaunu valsts pārvaldes ceļu meklējumi. Arī Latvijā visu neveiksmju sakne tika meklēta Satversmē. Šo laiku Latvijas konstitucionālajās tiesībās visspožāk raksturo politiķa Arveda Berga ievadrakstam liktais virsraksts - "Bet viņa neiet!".

www.juristavards.lv/b...
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  23.jūlijs 2012 22:37
dzeris49 Ja Bērziņam būtu saglabājusies kaut minimāla paškritika, viņš būtu vairāk klusējis un netēlotu ne ta ekspertu, ne ta mājsamnieci, kas spriež par lietām, par kurām viņai nav nekāda saprašana.
Nejauši iegūts amats vēl nenozīmē, ka tu pēkšņi esi kļuvis daudz gudrāks, un vari spriest pilnīgi par visu, drīzāk, nevis spriest, bet, ko runāt tikai runāšanas pēc.
Ateroskleroze manāmi progresē.
 +4  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  23.jūlijs 2012 13:43
alias Ja cilvēks publiski saka A, viņam jāsaka arī B. Tāda nekonkrēta laipošana var piestāvēt kādam klasiskam politologam - demagogam, bet ne valsts prezidentam.
 +4  Radius_box_plus Radius_box_minus 1 ATBILDE  ATBILDĒT  23.jūlijs 2012 12:16

Skatīt visus viedokļus → Pievienot viedokli →