IR

Kārļa Ulmaņa laikmeta meita 2

«Es darīju visu, lai dzīve būtu dzīve,» saka Veronika Galvanovska, kura 102 gadu vecumā vēlas strādāt par skolotāju
Screen_shot_2012-07-12_at_06
Foto — Reinis Hofmanis, F64
Ieva Alberte 12.jūlijs 2012 06:50

Jebkurš no Valdiem varētu pamācīties. Tik teiksmaina bijusi Veronikas Galvanovskas runa mazmeitas Elīnas kāzās pirms pāris gadiem. Kundzei, kura nodzīvojusi gadsimtu, ir ass prāts, un viņa ir laba runātāja, tieši tāpēc dodamies pie viņas ciemos uz Ogres novada Madlienu. Veronika jau gaida. Ņipra. Aicina apsēsties sev tuvu, jo labi nedzirdot un neredzot. Līdz ar to politiskos jaunumus apspriest varēšot virspusēji. «Lasu vairs tikai avīžu virsrakstus. » Veronika stāsta, ka pēdējoreiz visu rakstu no sākuma līdz beigām izlasīja pirms diviem gadiem, kad aviokatastrofā bojā aizgāja Polijas prezidents Lehs Kačiņskis.

  • Sveiciens!
    Lai tālāk lasītu šo rakstu, Jums jābūt drukātā vai elektroniskā žurnāla Ir abonentam.
    Abonentus laipni lūdzam ienākt.
    Ja vēl neesat Ir abonents, aicinām abonēt. Abonējot elektronisko žurnālu neatkarīgi no abonementa garuma, saņemsiet piekļuvi rakstam nekavējoši.

Populārākie viedokļi

Plus_opinionsaprge Šitas labs:
"Nedomāju, ka tik ilgi nodzīvošu. Es par dzīvošanu nedomāju, tik par dzīvi. Un paldies Dievam par to, ka viņš manā labā tik daudz darījis un varēju dzīvot tā, ka palīdzēju cilvēkiem, kam klājas grūti. Tieši tāpēc es arī tik ilgi nodzīvoju. Es darīju visu, lai dzīve būtu dzīve.»"
Forši lasīt šitādus dzīves un domu stāstus žurnālā, citādi tikai ekspedīcijās izdodas satikt vecus un viedus cilvēkus - bet tie paliek tikai pētniekiem arhīvā.
 +3  Radius_box_plus Radius_box_minus 1 ATBILDE  ATBILDĒT  12.jūlijs 2012 12:24

Pievienot viedokli →

Šonedēļ žurnālā