IR

Plaģiāta medības 5

Pirms pieciem gadiem Juta Gaile palūdza Zandai Švēdei atsūtīt savu bakalaura darbu, jo savējo rakstot par līdzīgu tēmu. Šonedēļ Rēzeknes tiesai jālemj, vai Juta Gaile jāsoda par autortiesību pārkāpumu 
Ieva Alberte 14.marts 2012 11:26

Vēstule bija jauka. Par to, cik brīnišķīgs atpūtas veids ir medības un kā to vajag popularizēt, pētīt. Vēstules autore bija Rēzeknes Augstskolas studente Juta Gaile, kura plānoja rakstīt bakalaura darbu par medībām Latvijā. Viņas vēstuli saņēma Vidzemes Augstskolas absolvente Zanda Švēde, kura bakalaura darbu par medību tūrismu 2006.gada maijā aizstāvēja uz 9. Darba anotācija tika publicēta tūrisma ziņu portālā Eiropa.lv. Juta gribēja izlasīt visu darbu, tāpēc lūdza Zandai to pārsūtīt. «Nopriecājos - vēl kāds grib pētīt. Forši! Aizsūtīju. Tā bija mana kļūda,» tagad stāsta Zanda Švēde. Pirms tam pārjautājusi Jutai, vai nebūs copy&paste, uz ko saņēmusi atbildi, lai neuztraucas, jo viņa rakstīšot par sava rajona medību kolektīviem. Gaile darbu 2007.gadā Rēzeknē aizstāvēja uz 10, ieguva bakalaura grādu. 

  • Sveiciens!
    Lai tālāk lasītu šo rakstu, Jums jābūt drukātā vai elektroniskā žurnāla Ir abonentam.
    Abonentus laipni lūdzam ienākt.
    Ja vēl neesat Ir abonents, aicinām abonēt. Abonējot elektronisko žurnālu neatkarīgi no abonementa garuma, saņemsiet piekļuvi rakstam nekavējoši.

Populārākie viedokļi

Aigars Tā redz, notiek, kad pārcenšas un uzraksta uz 10...!
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus 1 ATBILDE  ATBILDĒT  15.marts 2012 14:13
Plus_opinionPeteris Kisis Šeit arī uzdodams jautājums par to, ko dara maģistra darba vadītājs un izvērtēšanas komisija. Nav jau tā, ka darbs tiek uzrakstīts šodien, nevienam netiek rādīts un rīt aizstāvēts. Protams, vienmēr ir process 'uz papīra' un reālais izpildījums, kas mēdz aprobežoties ar anotācijas izlasīšanu, atsauču pārbaudi un aizstāvēšanās noklausīšanos.
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  16.marts 2012 17:07
brisila Plaģiātisms ir tikpat briesmīga un , šķiet, neiznīcināma vaina kā korupcija. Šo slimību sāk kultivēt jau agros skolas gados, kad skolotājas, piemēram, neizprotamu motīvu vadīta uzdod mazam bērnam rakstīt savu darbu" par tematu, kas mazam bērnam NAV paceļama. Ko tāda kārtība veicina? Tikai copy/paste metodes apguvi un nostiprināšanu.
 +5  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  15.marts 2012 09:13

Skatīt visus viedokļus → Pievienot viedokli →

Šonedēļ žurnālā