IR

Valdība reorganizēs Infektoloģijas centru 20

No LIC reorganizācijas plāno ietaupīt aptuveni 1,5 miljonus latu
Lic2_karfst-media_large
Piketētāji pie valdības nama. Foto: Kaspars Krafts, F64
21.februāris 2012 13:57

Valdība otrdien atbalstīja Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) reorganizāciju, līdz 1.aprīlim to pievienojot Rīgas Austrumu klīniskajai universitātes slimnīcai un izveidojot jaunu institūciju - Slimību profilakses un kontroles centru, ziņo BNS.

Pret LIC reorganizāciju iebilst centra darbinieki. Tomēr Veselības ministrijas (VM) vadība norāda, ka visiem LIC darbiniekiem, arī tās vadītājai Baibai Rozentālei, kura gan ilgstoši slimo, tiks piedāvāts turpināt darbu. Infektoloģijas centrā strādā 1060 cilvēku.

LIC viedokli valdības sēdē pauda Ilze Bērziņa, norādot, ka, reorganizējot iestādi, ir interese par LIC zemi. LIC darbinieki ir neapmierināti ar VM darbu un pieprasīja veselības ministres Ingrīdas Circenes demisiju.

Atbalstu LIC reorganizācijai valdības sēdē pauda Latvijas Ārstu biedrība.

Savukārt veselības ministre valdības sēdē uzsvēra, ka LIC kā specializētās slimnīcas iekļaušana daudzprofilu slimnīcas sastāvā tika plānota jau 2008.gadā. Ministre norādīja, ka nevienas funkcijas netiks likvidētas un pacienti visus pakalpojumus saņems līdzšinējā apmērā. "Mēs turpināsim darbu ar visiem 1060 cilvēkiem, mainīsies tikai darba devējs. Arī arguments par zemi nav pamatots," uzsvēra Circene, norādot, ka LIC paliks līdzšinējās telpās.

Viņa arī uzsvēra, ka Latvijā infekcijas slimības veido tikai dažus procentus no kopējā slimību skaita, tādēļ lielākā uzmanība jāpievērš profilaksei.

Reorganizējot LIC, Veselības ministrija plānojusi ietaupīt aptuveni 1,5 miljonus latu. VM valsts sekretārs Rinalds Muciņš otrdien pirms valdības sēdes norādīja, ka, reorganizējot šo veselības iestādi, paredzēts samazināt vidējo ārstēšanās ilgumu stacionārā un noteikt vienādu tarifu par ambulatoro apmeklējumu visā Latvijā.

Tādējādi no 2013.gada varētu ietaupīt aptuveni 700 tūkstošus latu. Ietaupījums tiks novirzīts pacientu ārstēšanai.

Savukārt, ņemot vērā iepriekš veikto slimnīcu reorganizāciju, centralizējot LIC ārstēšanas atbalsta un administratīvās funkcijas, varētu ietaupīt no 500 tūkstošiem līdz aptuveni vienam miljonam latu.

Tikmēr teju pussimts LIC darbinieku otrdien bija sapulcējušies pie valdības ēkas, lai protestētu pret ministrijas iecerēm reorganizēt šo veselības iestādi.

"Circenei demisiju," skandēja pūlis. Protestētāji vēlas, lai pie viņiem no valdības ēkas iznāk veselības ministre Ingrīda Circene (Vienotība). Protesta akcijā redzami plakāti, uz kuriem ir uzraksti - "Cik asiņu un naudas prasa šī reorganizācija?", "VM + LM = ekonomika budžetā", "VM beidziet melot!". Vairāki piketētāji tērpušies LIC jakās. Notiekošo vēroja policisti.

Mediķe no LIC Elza Zariņa BNS pastāstīja, ka joprojām nav skaidrs, kāpēc reorganizācija ir nepieciešama un kādu finansiālu labumu tas dos. "Nesaprotam, kā mūs var pievienot pie Austrumu slimnīcas, mums tas nav izskaidrots," sacīja Zariņa. Viņa bija sašutusi, ka neviens no VM nav iznācis pie protestētājiem.

Vēlāk pie protesta akcijas dalībniekiem no valdības ēkas iznāca VM parlamentārā sekretāre Liene Cipule, kura tika apbērta ar jautājumiem. Mediķi jautāja par reorganizācijas nepieciešamību, kāpēc nav izskaidrots pamatojums, kādi būs finanšu ieguvumi un vēl daudz ko citu.

Cipule mītiņa dalībniekiem atbildēja, ka ministre ar LIC pārstāvjiem ir tikusies vairākas reizes un izskaidrojusi reorganizācijas būtību. Viņa uzsvēra, ka no LIC reorganizācijas neviens necietīs. Ministrijas pārstāve informēja, ka pašreizējie aprēķini liecina, ka LIC reorganizācija varētu nest 1,5 miljonu latu ietaupījumu. Viņa pauda apņēmību tikties ar LIC darbiniekiem un izskaidrot, kāpēc iestādes reorganizācija nepieciešama.

Protestētāji pēc sarunas ar Cipuli izklīda.

Saskaņā ar VM rīkojuma projektu paredzēts Rīgas Austrumu klīniskajai universitātes slimnīcai nodot ar infekciju slimību ārstniecību saistītās funkcijas, bet valsts pārvaldes funkcijas sabiedrības veselības un epidemioloģiskās drošības jomā - Slimību profilakses un kontroles centram.

 


Ieteikt šo rakstu? Jā(0)

Populārākie viedokļi

Ķīps Rozentālei līdz šim bija izdevies būt valdošajās partijās. Šoreiz tantuks netrāpīja. SC iestājās, bet tā pie varas netika. Un tad nu beidzot pienāca laiks akmeņus arī lasīt.
Cik var saprast, tantuks ir izveidojis veselu impēriju. Latvijas veselības sistēmu sadalījis divās daļās - cīņa ar infekcijas slimībām, un pārējie nieki.
Un viss jau tika darīts cēlu mērķu vārdā. Tantuks jau ar labu sirdi. Par Savējiem tak jādomā...
 +4  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  21.februāris 2012 18:27
nulle Ierosinu nākamajā IR komentētāju saietā salamandram piešķirt balvu "nesakarīgāko komentāru autors"
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  21.februāris 2012 22:47
Arturs van der Mekšs Labāk jaudājat prasīt savai direktorei Rozentālei no SC,pagātnē lielai un kvēlai TP atbalstītājai,kā tā bij sanācis,ka mums 2x naudas vairāk,kā divām slimnīcām kopā,un kur tā visa ir?!Par ko mūs tagad reorganizē?
 +6  Radius_box_plus Radius_box_minus 3 ATBILDES  ATBILDĒT  21.februāris 2012 13:35

Skatīt visus viedokļus → Pievienot viedokli →