IR

Fliks Vācijā ticis pie jauna amata 4

Bijušais „airBaltic" izpilddirektors Vācijā vadīs mazu aviokompāniju
Fliks_ivu_k_ns-media_large
Bertolts Fliks. Foto: Gints Ivuškāns, F64
20.februāris 2012 11:46

Bijušais Latvijas nacionālās lidsabiedrības „airBaltic" izpilddirektors Bertolts Fliks kļuvis par Frankfurtē bāzētās vācu aviokompānijas „XL Airways" vadītāju. Par to, atsaucoties uz „ATW", vēsta portāls „db.lv".

Fliks stāšoties līdzšinējā „XL Airways" izpilddirektora Martina Greifenhāgena amatā. Greifenhāgens amatu atstājis pēc paša vēlēšanās, teikts „XL Airways" paziņojumā.

Kā raksta „db.lv", „XL Airways" flotē ir piecas „Boeing 737 - 800" lidmašīnas, strādā 160 darbinieki.

"XL Airways" sadarbojas ar Eiropas tūroperatoriem, veicot lidojumus Vācijā un citviet pasaulē, liecina kompānijas mājaslapā sniegtā informācija.

Kā zināms, Fliks „airBaltic" vadīja gandrīz desmit gadus - no 2002. gada līdz pērnā gada oktobrim, kad, jau ilgstoši atrazdamies Vācijā, viņš galu galā 2011. gada 4. oktobrī atstāja ļoti ienesīgo amatu nacionālās lidsabiedrības vadībā. Pēc panāktās vienošanās par „airBaltic" turpmāko finansēšanu un pārvaldību varēja tikt izbeigts valstij neizdevīgais līgums. Toreizējā satiksmes ministra Aināra Šlesera parakstītais līgums paplašināja „airBaltic" valdes pilnvaras un Flika rokās nodeva kontroli pār visiem lielākajiem lidsabiedrības darījumiem, valsti kā akcionāri faktiski pazemojot tiktāl, ka tā nespēja ietekmēt lidsabiedrības lēmumus.

Kopš pērnā gada oktobra beigām „airBaltic" izpilddirektora amatā ir Martins Gauss, kurš iepriekš vadījis Ungārijas aviosabiedrību „Malev".

 

Ieteikt šo rakstu? Jā(0)

Populārākie viedokļi

Plus_opiniontraductrice diez, ja kompānijai ir 5 ļotenes, cik daudz piķa var pārpumpēt uz ofšoriem?
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus 1 ATBILDE  ATBILDĒT  20.februāris 2012 12:11
Plus_opiniontonijs Līdzjūtība Vācijai.
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  20.februāris 2012 15:09
Plus_opinionAndris Buhanovskis Man prieks, ka Fliks var strādāt amatā, ko pieprot - aviokompānijas vadīšanu :)
Tikai žēl, ka neviena valdība šai kompānijai nav akcionārs :)
Un arī tāda pamaza tā ir ... :)
Nekas, drīz uzaudzēs "muskuļus" un nāks uz LV AirBaltic izkonkurēt. :)
 -3  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  20.februāris 2012 11:54

Skatīt visus viedokļus → Pievienot viedokli →

DELFI