IR

Infografika: Ko domājam par vecumu?

Viedokļi

varbūt ka tā .
Nav slikta tēma apskatīšanai ar infografikas paņēmienu.

Tikai šoreiz tieši izpildījumā ir vismaz divas kliedzošas aplamības.
Pirmā, pašus uzstādījumus (jautājumus) ir jāmeklē vismaz ar lupu, vai pat mikroskopu, pretstatā nemainīgajam virsrakstam, un pat pogai "Nākošais jautājums".
Otrkārt, samulsina % zīmes NElietošana pie skaitļiem, kuri raksturo tieši procentuālo sadalījumu. Varbūt to risinātu jautājumu (uzstādījumu) saredzamāka rādīšana, jo tur paskaidrojums principā ir. Un tas nebūtu aktuāli, ja VISI rādītāji raksturotu TIKAI %.
Radius_box_plus Radius_box_minus 1 ATBILDE  ATBILDĒT  2.februāris 2012 15:22
Plus_opinionievuska >varbūt ka tā .
>Nav slikta tēma apskatīšanai ar infografikas paņēmienu.

Man savukārt šķiet, ka tieši šajā reizē infografikas lietošana ir bezjēdzīga. Manuprāt, infografika ir domāta, lai uzskatāmi attēlotu dažādus sarežģītus skaitļu apkopojumus, kurus ir grūti uztvert tabulās vai virknēs, vai lai ilustrētu kādas lietas, kuru aprakstīšanai vajadzīgs garš teksts, kuru cilvēki nevēlas lasīt.
Šajā gadījumā te ir vienkārši +/- 10 (nesaskaitīju) jautājumi, katram no kuriem atbilst 2 skaitļi. Manuprāt vienkāršā tabulā tie būtu pat vieglāk uztverami - neparādītos sūdzības par maza izmēra burtiem, jo viss būtu vienā izmērā. Attēlošanu varētu attaisnot, ja vismaz cipari vai to aplīši palīdzētu uzsvērt atšķirības atbildēs starp ES un Latvijas respondentiem, bet tie ir pilnīgi vienādi.
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  2.februāris 2012 18:31
aradhana Patiesībā sabiedrība noveco daudz mazāk, nekā rāda skaitļi, varbūt pat vispār nenoveco. Vienkārši dzīve kļūst garāka. Tām skolas garderobes tantiņām, kuras atceramies no padomju laikiem, patiesībā bija piecdesmit, nevis septiņdesmit, kā šobrīd liktos, atsaucot atmiņā viņu izskatu...
 +4  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  2.februāris 2012 16:35

Pievienot savu viedokli

    Lai pievienotu viedokli ⎯

    vai