Lietuvas peldētāja Meilutīte kļūst par pasaules čempioni • IR.lv

Lietuvas peldētāja Meilutīte kļūst par pasaules čempioni

37
Rūta Meilutīte ar Londonas olimpisko zeltu. Foto: EPA/LETA

Meilutīte divu dienu laikā trīs reizes laboja pasaules čempionātu rekordu

Londonas olimpisko spēļu peldēšanas sensācija Rūta Meilutīte no Lietuvas ceturtdien Stambulā kļuva par pasaules čempioni 50 metru distancē brasā, ziņo LETA/AFP.

Čempionātā, kurā sportisti sacenšas 25 metru baseinā, Meilutīte divu dienu laikā trīs reizes laboja pasaules čempionātu rekordu. Finālā viņas uzstādītais rekords bija 29,44 sekundes, kas automātiski kļuvis arī par jaunu Lietuvas rekordu.

Trešdien Meilutīte rekordu laboja divreiz. Sākotnēji distances priekšsacīkstēs 15 gadus vecā lietuviete distanci veica 29,56 sekundēs, bet vēlāk pusfinālā Meilutīte finišēja pēc 29,51 sekundes.

Iepriekšējais čempionātu rekords kopš 2008.gada piederēja amerikānietei Džesikai Hārdijai un bija 29,58 sekundes. Tāpat Hārdijai pieder arī pasaules rekords, kas ir 28,80 sekundes.

Sudraba medaļu izcīnījušo Ellu Etkinsoni no Jamaikas lietuviete fināla peldējumā apsteidza par 0,23 sekundēm.

Meilutīte šāgada Londonas olimpiskajās spēlēs izcīnīja zelta medaļu 100 metru distancē brasā. Olimpiādē peldētāji sacenšas 50 metru baseinā.

Pasaules čempionāts Stambulā ilgs līdz svētdienai.