edgarsav Mūsu koalīcija skaidri parāda savu "tiesiskuma" izpratni un dubultmorāli. Ne čiku, ne grabu - nevajag ne konsultācijas ar NVO, nekā - pa kluso paraksta nolīgumu. Ceru, ka šis vēl Saeimā jāratificē - tad varēs arī padiskutēt.
Viena lieta ir programmu, mūzikas un filmu nelicenzēta kopēšana. Nu ok - tā ir zagšana un līdz ar to tā nudien nav laba un būtu ierobežojama.
Bet šis līgums jau nav tikai par to.
Šis līgums paredz iespēju un pienākumu Internet piegādātājiem filtrēt, bloķēt un nosūdzēt savus klientus par to, ka viņi izmanto programmatūru, kas VAR TIKT IZMANTOTA ar autortiesībām aizsargāta satura neautorizētai izplatīšanai.
Principā tas jau momentā apdraud tādus portālus kā Youtoobe, Draugiem, Facebook, visas blogu vietas.
Teorētiski, ar šo nolīgumu arī portāls IR kļūst nelikumīgs, jo tas ir izveidots tā, ka šeit var izvietot ar autortiesībām aizsargājamu saturu - piemēram pārpublicēt kādu rakstu savā blogā bez saskaņošanas ar autoru. Tātad ASV ir tiesības iekļaut IR melnajā sarakstā, lai no neindeksē Google un pieprasīt Latvijai to fiziski slēgt.
Rodas muļķīgs jautājums - kritizējām Baltkrieviju, kas itkā aizliedz ārvalstu interneta izmantošanu, bet ar ko tad paši esam labāki? Starpība tikai tā, ka nevis mēs paši sevi cenzēsim, bet gan ļaujam ASV iestādēm veikt cenzūru gan mūsu, gan visas pārējās pasaules Internetā.