IR

Aptauja: reitingu līderi joprojām SC un ZRP 42

Nedaudz pieaug atbalsts "Vienotībai" un Nacionālajai apvienībai 
Reitingiaugusts__5_-media_large
22.augusts 2011 17:23

Augustā politisko spēku reitingu līderi joprojām ir "Saskaņas centrs" (SC) un Zatlera Reformu partija (ZRP), savukārt nedaudz pieaudzis atbalsts "Vienotībai" un Nacionālajai apvienībai, liecina pēc aģentūras BNS pasūtījuma veiktā "Latvijas faktu" aptauja. 

Ja rīt notiktu Saeimas vēlēšanas, par SC balsotu 18,1% Latvijas pilsoņu, salīdzinājumam jūlijā - 17,5%, savukārt par ZRP balsotu 17,3% vēlētāju, jūlijā - 17,5%. 

"Vienotībai" augustā nedaudz palielinājies iedzīvotāju atbalsts, proti, ja jūlijā par šo politisko spēku balsotu 8,7%, tad augustā - 10,4% vēlētāju. 

Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) augustā bija 8,5% vēlētāju atbalsts, jūlijā - 8,1%. 

Arī Nacionālajai apvienībai "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK augustā pieaudzis reitings - 7,6%, salīdzinājumam jūlijā - 6,3%. 

Pārējiem politiskajiem spēkiem ir mazāk nekā 2% vēlētāju atbalsts. Par partiju "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" augustā balsotu 1,9% (jūlijā - 2%), par LPP/LC - 1,3% (jūlijā - 1,7%), Pēdējo partiju - 0,8% (jūlijā - 0,9%), "Par prezidentālu republiku" - 0,8% (jūlijā - 0,5%), Tautas partiju - 0,8% (jūlijā - 0,5%), "Atbildību" - 0,4% (jūlijā - 0,4%), "Tautas kontroli" - 0,3% (0%), "Ražots Latvijā" - 0,2% (jūlijā - 0,6%), "Daugava - Latvijai" - 0,1% (jūlijā - 0,1%), Kristīgi demokrātisko savienību - 0,1% (jūlijā - 0,4%). 

Sarūk arī to vēlētāju skaits, kuri vēl nav izlēmuši, par ko balsot, un kuri nepiedalīsies vēlēšanās. Ja jūlijā savu izvēli Saeimas ārkārtas vēlēšanās nezināja 21,4%, tad augustā - 20,7% pilsoņu. Savukārt vēlēšanās nepiedalītos 10,6% vēlētāju, jūlijā šādi atbildēja 13,5% pilsoņu. 

"Latvijas faktu" direktors Aivars Freimanis, vērtējot partiju reitingus augustā, BNS norādīja: "Brīnumi nav notikuši. Vēl vairāk. Gandrīz nekas nav noticis. Sev ierastajā pirmajā vietā joprojām atrodas "Saskaņas centrs", un šķiet, ka 17.septembra vēlā vakarā viņi beidzot sevi sauks par vēlēšanu uzvarētājiem." 

Par ZRP un "Vienotību" Freimanis tēlaini izteicās, ka gaidāmajā "blic-kampaņā" (no vācu valodas - "zibens kampaņa") notēlot romantiskus mīlētājus tām diez vai sanāks un nav skaidrs, kā veidosies šo partiju savstarpējās attiecības. 

"ZZS atbalstītāju loks joprojām ir stabils, garlaicīgi stabils. Droši var justies arī "Visu Latvijai!"-TB/LNNK, vēlētāju atbalsts ir pat nedaudz pieaudzis. Maģisko viena procenta barjeru augustā pārvarējuši arī politikas veterāni PCTVL un Šlesera Reformu partija. Vairāk gan - nekā. Rudenīga sajūta par lielu mieru pirms mazmazītiņas vētras jeb priekšvēlēšanu kampucīša," rezumēja Freimanis. 

Aptauja notika no 11. līdz 20.augustam, aptaujājot 1002 Latvijas pilsoņus. 

Jau vēstīts, ka 11.Saeimas vēlēšanām iesniegti 13 partiju un politisko apvienību saraksti.

Ieteikt šo rakstu? Jā(0)

Populārākie viedokļi

rinķī apkārt Sev ierastajā pirmajā vietā joprojām atrodas "Saskaņas centrs", un šķiet, ka 17.septembra vēlā vakarā viņi beidzot sevi sauks par vēlēšanu uzvarētājiem." +++ Nu - kādēļ tā vajag muldēt? :) SC šajās vēlēšanās var " uzvarēt" tikai tad, ja Vienotība, vai ZRP tos pasauc valdībā.
 +20  Radius_box_plus Radius_box_minus 4 ATBILDES  ATBILDĒT  22.augusts 2011 18:02
zanE ....Hallo, Freimaņu Aivar!...vai atceries mūsu diskusiju rudenī pirms vēlēšanām?...tad nu, man Tev jautājums - pacel to aizkara maliņu un pastāsti, kā šoreiz respondentu balsis skaitīji - tikai tās,kuri SC saukuši par pirmo iespējamo partiju, vai pieplusoji arī tās, kuri nosaukuši SC, kā otro iespējamo partiju par kuru balsot vēlēšanās?....kā tad īsti ir?....kādi šoreiz bija respondentiem uzdotie jautājumi?
- par kuru partiju Jūs balsosiet Saeimas vēlēšanās, ja tās notiktu rīt?
- kuru partiju Jūs izvēlētos kā otro, ja Saeimas vēlēšanas notiktu rīt?

...bija tādi jautājumi?...vai tādā secībā?...vai kopsavilkumā parādījās abu jautājumu kopā saskaitītie procenti?...

...laikam der atgādināt arī iepriekšējo pirmsvēlēšanu reitingus un rezultātus:
Vienotība......pirms vēlēšanām...22,1%....iegūts 31,2%;
Saskaņas centrs .......................30,2%..............26.0%;
ZZS............................................20,1%...............19,7%;
VL/TBLNNK.................................7,3%.................7,7%;
PLL ............................................6,4%.................7,7%;
PCTVL........................................6,0%............vietas neieguva
 +15  Radius_box_plus Radius_box_minus 1 ATBILDE  ATBILDĒT  22.augusts 2011 23:26
lno Freimanim SC uzvarētājs? Uzvarētājs ir tas, kurš tiek valdošajā koalīcijā, tātad bez ZRP, V brīvprātīgas kapitulācijas nekas nesanāks:)
Neaizmirsīsim, ka Freimaņa barometrs pirms vēlēšanām parasti maitājas. Pēc pagājušajām vēlēšanām kungs bija apklusis uz ilgu laiku:)
 +15  Radius_box_plus Radius_box_minus 3 ATBILDES  ATBILDĒT  22.augusts 2011 18:05

Skatīt visus viedokļus → Pievienot viedokli →