IR

Vīķe-Freiberga: Ar Bērziņa ievēlēšanu nav sākusies jauna ēra 26

Eksprezidente uzskata, ka esam atkāpušies krietni atpakaļ politiskajā neatkarībā no oligarhiem
Vike_freiberga_2_evija_trifanova_leta-media_large
Foto: Evija Trifanova, LETA
2.jūnijs 2011 17:37

Ar Andra Bērziņa (ZZS) ievēlēšanu Valsts prezidenta amatā nav sākusies jauna ēra, bet esam atkāpušies pāris soļus atpakaļ politiskajā neatkarībā no oligarhiem, šādu viedokli žurnālistiem sacīja bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, vēsta aģentūra LETA.

Eksprezidente ceturtdien žurnālistiem nevēlējās komentēt Bērziņa ievēlēšanu prezidenta amatā, bet, nedaudz apdomājoties, viņa tomēr atzina: ja pašreizējais Valsts prezidents Valdis Zatlers ar savu soli rosināt Saeimas atlaišanu vēlējās sākt jaunu ēru un lauzt 20 gadus ilgušo oligarhu ietekmi politikā, tagad ir sākusies nevis jauna ēra, bet esam atkāpušies krietnus soļus atpakaļ politiskajā neatkarībā no oligarhiem.

Uz žurnālistu jautājumiem, vai viņa uzskata, ka Bērziņš ir oligarhu ieliktenis, viņa atbildēja: "Šādus vārdus es savā mutē nelieku, to lai saka žurnālisti."

Vīķe-Freiberga atzina, ka Bērziņu personīgi nepazīst, bet redzējusi tikai vienu viņa uzstāšanos televīzijā, proti, tās bija debates ar Valdi Zatleru. Tāpēc eksprezidentei ir grūti spriest, kā Bērziņš pārstāvēs valsti ārvalstīs.

Jau vēstīts, ka 2.jūnijā otrajā balsošanas kārtā par Latvijas prezidentu tika ievēlēts Andris Bērziņš. Līdzšinējā prezidenta Valda Zatlera pilnvaras beigsies 7.jūlijā.

Ieteikt šo rakstu? Jā(1)

Populārākie viedokļi

rinķī apkārt IR uz vāka šodien ir tanks - trāpīgi :) Vārdu sakot LR - sācies karš, jeb cīņa bez kompromisiem, kā jau karā.
Ja pēc ārkārtas vēlēšanām Saeimas vairākumu sastādīs tāds politiskais spēks, kurš ļaus Bērziņam izbīdīt premjera amatam savējo - tā būs pilnīga sakāve, iestāsies LV politiskā " černobiļja" uz ļoti daudziem gadiem

Ja notiks brīnums un ZZS nākošajās vēlēšanās zaudēs tik smagi, ka pat ar SC balsīm spēs veidot tikai stabilu mazākumu, tad LV politikā sāksies pavasaris :)
 +25  Radius_box_plus Radius_box_minus 3 ATBILDES  ATBILDĒT  2.jūnijs 2011 17:59
Janka. Tagad viss ir atkarīgs no velētāju veselā saprāta gan referendumā, gan iespējamajās Saeimas vēlēšanās. Diemžēl gan ZZS, gan SC par katru cenu centīsies šo referendumu izgāzt, jo tas viņiem var būt ļoti bīstams. Tagad visa oligarhu veidotā konstrukcija Saeimā un valstī ir materializējusies pilnībā. Es domāju ka viņiem ar savu milzīgo pieredzi demogoģijā un tautas apstulbināšanā, to var izdoties saglabāt diezgan ilgi un pilnveidot arvien vairāk, pateicoties vēlētāju sadrumstalotībai un bezatbildīgam slinkumam.
 +13  Radius_box_plus Radius_box_minus 5 ATBILDES  ATBILDĒT  2.jūnijs 2011 17:51
LaLaLā Diemžēl ar katru reizi, kad ir izšķirīgi brīži (saeimas vēlēšanas, piem.), kad cilvēks parastais cer, ka izdosies kaut kā lauzt notikumu gaitu, paliek nevis labāk, bet sliktāk...
Varbūt jāpaliek pavisam slikti, lai pēc tam kļūtu labāk? Lai pamostos nevis 30% tautas, bet 51%?
Bet oligarhi turpina salikt puzli... Un nu jau pietrūkst vairs tikai daži gabaliņi.
 +13  Radius_box_plus Radius_box_minus 1 ATBILDE  ATBILDĒT  2.jūnijs 2011 17:59

Skatīt visus viedokļus → Pievienot viedokli →