IR

ZRP reitings mēneša laikā divreiz krities un sasniedz 5,1% 30

Citiem labējiem politiskajiem spēkiem reitingi nedaudz palielinājušies
Zatlers_krafts-media_large
Zatlera Reformu partijas līderis Valdis Zatlers. Foto: Kaspars Krafts, F64
2.decembris 2011 07:17

Zatlera Reformu partijas (ZRP) reitings novembrī divreiz krities salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi un sasniedzis 5,1%, liecina "Latvijas faktu" (LF) veiktā aptauja, par kuras rezultātiem BNS informēja LF vadītājs Aigars Freimanis.

Ja septembra vidū īsi pirms 11.Saeimas ārkārtas vēlēšanām par ZRP balsotu 15,3%, oktobrī - 10,9%, savukārt novembrī - vairs tikai 5,1%. Līdz ar to kopš vēlēšanām ZRP popularitāte vēlētāju vidū ir kritusies trīs reizes.

Novembrī nedaudz kritusies arī apvienības "Saskaņas centrs" (SC) popularitāte - oktobrī tā bija 23,6%, bet novembrī - 22,8%, taču tas tāpat ir mazliet vairāk nekā pirms Saeimas vēlēšanām, kad par SC balsotu 21,2% vēlētāju, un SC saglabā visvairāk atbalstītās partijas vietu Latvijā.

Pārējiem politiskajiem spēkiem novembrī ir palielinājies reitings. Pēc SC populārākā ir "Vienotība", par kuru balsotu 17,5% vēlētāju, seko Nacionālā apvienība - 8,8% atbalstītāju, Zaļo un zemnieku savienība - 7,1%.

Citiem politiskajiem spēkiem ir nedaudz virs viena vai mazāk procentiem atbalstītāju.

Freimanis komentēja, ka būtiskākās izmaiņas skārušas ZRP un tās reitinga kritums kā jaunai partijai esot diezgan dramatisks. Reitinga kritumam ir vairāki iemesli, arī tas, ka ministru amatiem nav virzīti partiju pārstāvji.

"ZRP sevi padarīja politiski maznozīmīgu ar to, ka daudzos amatos virzīja cilvēkus, kuri formāli nav saistīti ar partiju, kuri patiesībā no partijas distancējās," norādīja Freimanis.

Savukārt "Vienotības" atbalstītāju skaits ir palielinājies tieši uz ZRP vēlētāju rēķina. Tas, ka reitings nav krities "Saskaņas centram", pēc Freimaņa teiktā, apgāž politiķu uzturēto mītu, ka par viņiem balso daudz latviešu.

Partijas reitingi veidoti laikā, kad jau notika parakstu vākšana par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai, kuru SC līderis Nils Ušakovs atbalstīja.

"Ušakovs stāsta, ka liels skaits "Saskaņas centra" vēlētāju ir latvieši, ko viņš ļoti rūpīgi atkārto publiskās uzstāšanās reizēs, bet tas mīts laikam ir sagruvis," komentēja Freimanis. SC politiķi iepriekš izteikuši aplēses, ka trešdaļa viņu vēlētāju ir latviešu tautības.

 

Ieteikt šo rakstu? Jā(0)

Populārākie viedokļi

svītrkods Izskatās, ka SC ar savu uzvarētāja pozīciju paliek vientuļi. Te mēs kārtējo reizi redzam, ka pasaku par "SC augošo pārstāvniecību Latvijas politikā" apgāž vienkāršs fakts - partijas, kuras ar to sadarbojas/pūlas sadarboties, acīmredzami zaudē vēlētājus. Ka tik potenciālajam partnerim ZRP nesanāk tāpat kā nupat buldozeram, ka jārīko savas partijas slēgšanas kongress.
 +11  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  2.decembris 2011 09:27
Plus_opinionEbenemezers bučošanaas ar interfronti noveda šo veidojumu liidz kritiskajai atziimei , decembrii tas buus veel vaargaaks , jo tagad zinaami ļindermaņa akcijas rezultaati un ļaudzis redz ar ko tad iisti šii partija grasiijaas dibinaat valdiibu , taa faktiski bija kaa mazgadiigaa speeleešanaas ar uguni
 +13  Radius_box_plus Radius_box_minus 1 ATBILDE  ATBILDĒT  2.decembris 2011 07:33
west Vēlētāji ZRP rokās iedeva veselu kaudzi ar trumpja kārtīm un milzīgu uzticības avansu.
Ir jābūt sevišķi talantīgam, lai to visu pakāstu, pat vēl nesākot spēlēt.
"Vadonim" ir jāatkāpjas no amata kaut vai tikai tāpēc.
 +12  Radius_box_plus Radius_box_minus 1 ATBILDE  ATBILDĒT  2.decembris 2011 09:06

Skatīt visus viedokļus → Pievienot viedokli →