IR

Infografika: Parakstu vākšanas aktivitāte 92

Parakstu vākšanas aktivitāte parasti krasi pieaug pēdējās nedēļās
Māra Miķelsone 1.decembris 2011 17:29

Rīgas mēra Nila Ušakova (SC) atklātais mudinājums piedalīties parakstu vākšanā par Satversmes grozījumiem, kas paredz mainīt Satversmes 4., 18., 21., 101. un 104.pantu, iekļaujot tajā nosacījumu par krievu valodu kā otru valsts valodu, raisīja minējumus par Saskaņas centra politiķu bažām, ka parakstu vākšana nenorit tik aktīvi, kā viņiem gribētos.

Statistika par dažādām parakstu vākšanām liecina, ka lielākā aktivitāte ir kampaņas pēdējās dienās un nedēļā. To nenoliedzami stimulē arī papildu pasākumi, ko veic partijas vai parakstu vākšanas ierosinātājorganizācijas.

 

Ieteikt šo rakstu? Jā(0)

Populārākie viedokļi

Estipois Liekas dīvaini, ka tad, kad notika parakstu vākšana par latviešu mācību valodu skolās visi mēdiji, tai skaitā arī "Ir", klusēja kā ūdeni mutē ieņēmuši, taču pie šīs parakstu vākšanas gan raksti, gan infografikas utt. Tad vēl šodien gaidāmais valsts augstāko amatpersonu paziņojums, itkā nepietiktu publicitātes! Ceru ka viss notiekošais liks latviešiem saprast ka latviešu valoda pati nenostiprināsies - tā jāstiprina mums pašiem, tai skaitā ar valstisku pasākumu kompleksu un stingrāku valsts valodas lietojuma kontroli, lai arī tā saucamajiem "krievvalodīgajiem" parādītu, ka šāda aktivitāte var radīt arī pretreakciju un latvieši līdz šim jau tā ir bijuši par daudz piekāpīgi!
 +50  Radius_box_plus Radius_box_minus 5 ATBILDES  ATBILDĒT  16.novembris 2011 09:03
Gatis Vairums latviešu visu gaida no valsts, bet paši vienmēr, kad piecu latviešu kompānijai pievienojas viens krievs, nekavējoties pāriet uz latviešu valodu. Un tad vienmēr tās runas dažādos uzņēmumos - "taisām mūsu mājaslapai arī krievu valodas versiju, lai visi var saprast..."
Pašiem jābūt ar stāju, nevis jāgaida, ka mamma-vara visu izkārtos mūsu vietā. Nekad nevajag būt nelaipniem - bet vajag runāt latviski, lepni un ar pašcieņu. "Latviešu valoda ir vislabākā valoda, jo tajā runāju es. Latvija ir vislabākā valsts, jo tai ir tāds pilsonis, kā es!"
 +21  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  16.novembris 2011 10:41
Bet Atklāti sakot mani šis krievu valodas , kā valsts valodas farss, maz aizrauj, ja nu vienīgi nevēlos, lai valsts šiem tērētu 2 milj Ls par referenduma rīkošanu. Neuztrauc tāpēc, ka zinu un jūtu, ka referendumā krievvalodīgie un viņu līdzjutēji nevar saņemt pāri par 700 000 pilsoņu atbalstu krievu valodai kā valsts valodai, un Ušakovs to zina. Taču acīmredzot cer, ka pēc tam baidīs valdību un saeimu ar to, ja dabūs 154 tūkst balsu krievu valodai, bet viss tas ir tīrais blefs.
Lai dzīvo arī uz priekšu latviešu valoda kā vienīgā valsts valoda. Tikai valdībai un saeimai latviešu valodas lietošana Latvijā ir jānostiprina ar likumiem un iemesls tagad ir, jo krievi apdraud valsts valodu nacionālā valstī.
 +16  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  16.novembris 2011 13:25

Skatīt visus viedokļus → Pievienot viedokli →