IR

Savākti 183 046 paraksti, referendums notiks 266

Papildināta ceturtdien plkst. 15.39  saskaņā ar jaunāko informāciju - savākti 183 046 parakstu par krievu valodu kā otro valsts valodu
Krievu_valoda_edijsp_lens_leta-media_large
Foto: Edijs Pālens, LETA
Indra Sprance 1.decembris 2011 17:32

Paraksti par grozījumiem Satversmē, kas paredz krievu valodai otras valsts valodas statusu, ir savākti, liecina Ir.lv rīcībā esošie provizoriskie parakstu vākšanas rezultāti. Pēc publiskotajiem Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) datiem, par izmaiņām Satversmē parakstījušies 183 046 cilvēki.

Savāktajos  parakstos nav ieskaitīti 12 533 paraksti, kas bija savākti pirmajā kārtā. Satversmes grozījumu tālākai virzībai bija jāsavāc 154 379 vēlētāju paraksti.

CVK vadītāja vietnieks Raimonds Olehno aģentūrai BNS prognozēja, ka referendums varētu notikt aprīlī vai maijā.

Saskaņā ar CVK informāciju, Rīgā par grozījumiem Satversmē savākti kopumā 89 481 paraksti, Daugavpilī - 27 857, Jelgavā - 4921, Liepājā - 4915,  Jēkabpilī - 2357, Rēzeknē - 9258, Daugavpils novadā - 3733, Krāslavas novadā - 2845, Ludzas novadā - 2640. Vienīgais novads, kurā nav parakstījies neviens, ir Alsungas novads. Vairākos novados ir pa vienai vai pāris parakstiem.

Galīgos parakstu vākšanas rezultātus CVK apstiprinās pēc tam, kad būs pārbaudījusi visus saņemtos parakstus un konstatējusi, vai kādi vēlētāji nav parakstījušies vairakkārt. Parakstu pārbaude varētu ilgt trīs līdz četras nedēļas. CVK vadītājs Arnis Cimdars iepriekš prognozēja, ka pārbaude var ilgt līdz Ziemassvētkiem. Pēc tam informācija par parakstu vākšanas rezultātiem tiks nosūtīta Valsts prezidentam Andrim Bērziņam iesniegšanai parlamentā.

Ja paraksti tiek savākti un to pārbaude notiek tik ilgi kā to prognozēja Cimdars, tad teorētiski iespējams, ka Valsts prezidents piedāvātos grozījumus Satversmē iesniedz Saeimā tikai nākamajā sesijā, jo parasti deputāti rudens sesiju slēdz līdz Ziemassvētkiem. Tas savukārt teorētiski rada iespējamu situāciju, ka referendums varētu notikt arī vēlāk, nekā februāra beigās vai martā, kas būtu gadījumā, ja grozījumi tiktu iesniegti šajā rudens sesijā.

Ja parlaments likumprojektu grozīs vai noraidīs, par grozījumiem Satversmē notiks referendums. Grozījumus Satversmē var veikt vien ar divu trešdaļu deputātu atbalsta un šobrīd šāda atbalsta tiem Saeimā nav. Savukārt, lai Satversmi grozītu referendumā, par grozījumiem ir jānobalso vismaz pusei no visiem Latvijas balsstiesīgajiem iedzīvotājiem jeb 771 350 pilsoņiem.

Parakstu vākšanai nodotais likumprojekts paredz grozīt Satversmes 4., 18., 21., 101. un 104.pantu, iekļaujot tajā nosacījumu par krievu valodu kā otru valsts valodu. Satversmes grozījumus izstrādājusi biedrība "Dzimtā valoda".

Ieteikt šo rakstu? Jā(0)

Populārākie viedokļi

oskars666 Parādīsim savu attieksmi pret šo vulgāro un slinko mūsu līdzcilvēku izpausmi, un parādīsim, ka var arī būt strādīgs un centīgs cilvēks, ne vien tikai nozombēts PSRS (Kreivijas) informācijas telpas patērētājs.
Nobalsosim par Latviešu valodu ka vienīgo valodu. Būs gan arī jāierosina jauns referendums - totāla krievu valodas aizliegšana Latvijas teritorijā, tas runājot Ušakova vārdiem: "aiz pašcieņas pret sevi".
 +67  Radius_box_plus Radius_box_minus 3 ATBILDES  ATBILDĒT  30.novembris 2011 18:04
markoni Pēc būtības ir noticis otrreizējs okupācijas mēģinājums. Lai nolādēti tie, kas parakstījās...
 +54  Radius_box_plus Radius_box_minus 8 ATBILDES  ATBILDĒT  30.novembris 2011 18:08
IvarsA Paldies SC par latviešu saliedēšanu vēlreiz. Beidzot viss nostājies savās vietās. Proti, okupanti savās, mēs savējās. Gan jau latvieši zinās ko darīt. Sakāvām Bermontu, tiksim arī šai ķibelei pāri. Ne jau pirmo reizi ar pīpi uz jumta! SC grib vēl vienu okupāciju...viņi noteikti to saņems.
 +46  Radius_box_plus Radius_box_minus 6 ATBILDES  ATBILDĒT  30.novembris 2011 18:42

Skatīt visus viedokļus → Pievienot viedokli →