IR

Urbanovičs privāti tiekas ar Krievijas varasvīriem 74

Vešņakovs dod norādes SC līderim; Urbanovičs noliedz iekšpolitikas apspriešanu
Saskana-media_large
0 Jānis Urbanovičs (SC) (K), Aleksandrs Vešņakovs. Autori: Lauris Vīksne, Raitis Plauks, F64
Indra Sprance 10.septembris 2010 12:15

Saeimas apvienības “Saskaņas centrs” (SC) frakcijas vadītājs un premjerministra amata kandidāts Jānis Urbanovičs ceturtdien vakarā restorānā Ķīpsalā, tiekoties ar Krievijas vēstnieku Latvijā Aleksandru Vešņakovu un Krievijas padomes Ārlietu komitejas priekšsēdētāju Mihailu Margelovu, visai augstos toņos pārrunājuši SC aktivitātes, Ir.lv stāstīja notikuma aculieciniece.

Urbanovičs Ir.lv kategoriski noliedza, ka sarunas gaitā skarta Latvijas iekšpolitika, apgalvojot, ka novērotāja kļūdījusies.

Kā stāsta tikšanās aculieciniece, ceturtdien ap astoņiem vakarā pārpildītā restorānā “Fabrika” pie viena no galdiņiem sēdējis Urbanovičs, Vešņakovs un vēl kāds vīrietis. Saruna brīžiem ritējusi augstos toņos, tādēļ bijusi dzirdama apkārtējiem. “Man radās sajūta, ka vēstnieks dod norādījumus, tas deklaratīvais tonis bija tāds,” stāstīja sarunas lieciniece, paužot neizpratni, kādēļ citas valsts vēstnieks Latvijas premjerministra amata kandidātam dod kādas norādes.

Savukārt Urbanovičs kategoriski noliedz aculiecinieces teikto. “Viņa melo,” sacīja Urbanovičs, paužot viedokli, ka aculieciniece droši vien ietekmējusies no “žurnāla Ir, kas iepotējis, ka Urbanovičs ir Krievijas pakalpiņš”.

Urbanovičs skaidroja, ka uz sarunu viņu uzaicinājis Margelovs, kurš pašlaik Latvijā piedalās “Rīgas konferencē”. Margelovs esot sens paziņa Urbanovičam, uz restorānu viņš ieradies kopā ar Vešņakovu un kādu politologu. “Margelovs ir krāšņs, liels cilvēks, viņš skaļi pauda savas domas, bet nevienu brīdi mēs nepieskārāmies Latvijas iekšpolitikas jautājumiem. Viņš stāstīja par savām aktivitātēm Somālijā, Čadā, Āfrikā kopumā,” klāstīja Urbanovičs. Tā kā Latvijai ir savs komisārs Eiropas Savienības (ES) attīstības jautājumos, pārrunāti arī jautājumi par lielvaru sacensību reģionā – kā veidojas dialogs starp Krieviju un ES, Krieviju un Vāciju, Krieviju un Franciju, un citām valstīm.

Uz jautājumu, vai viņš bieži tiekas ar Krievijas vēstnieku, Urbanovičs atbildēja asi: “Netiekos es biežāk kā jebkuras citas partijas līderis. Es domāju, ka retāk.”

Ieteikt šo rakstu? Jā(7)

Populārākie viedokļi

j_zalitis Protams, ka nebija runa par Latvijas iekšpolitiku!

Puiši runāja par sievietēm, dzīvi, mašīnām.
Nu normāla saruna "pa pacanski".

A čo pristaļi vispar?
 +46  Radius_box_plus Radius_box_minus 4 ATBILDES  ATBILDĒT  10.septembris 2010 12:22
klusais Un kāds tur brīnums - skaidrs ,ka SC ir Krievijas uzskatu nesējs te un nav ko Urbanovičam taisnoties. Kaut ko būs laikam atkal nepareizi sadarījis un dabon pa mizu no šefiem. Es tik brīnos par tiem , kas to spītīgi negrib saprast. Pie kam skatās cik droši jūtas Maskavas emisāri - neraustās pat publiskās vietās apspriest jautājumus, kurus labāk izrunāt aiz slēgtām durvīm.
 +37  Radius_box_plus Radius_box_minus 2 ATBILDES  ATBILDĒT  10.septembris 2010 12:30
rinķī apkārt Vienalga, kā tas šinī gadījumā bija - Urbanovičam ir tādi "privāti" paziņas, kādu nav ne Kristovskim, vai Ēlertei, jeb Zīlem. Droši vien, sakritība :)
 +33  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  10.septembris 2010 12:25

Skatīt visus viedokļus → Pievienot viedokli →