DP nesāks procesu par dziesmu “Mana profesija – latvietis” 4
Drošības policija (DP) nav saskatījusi nacionālā naida kurināšanu Daugavpils laikraksta "Dinaburg Vesti" interneta vietnē ievietotajā grupas "Krasavica i čudovišče" ("Skaistule un briesmonis") dziesmā "Mana profesija - latvietis" un tās videoklipā, vēsta LETA.
Šāds lēmums pieņemts, jo netika konstatētas Krimināllikuma 78.panta pazīmes jeb nacionālā naida kurināšana, paziņojusi DP priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa.
Portāls “www.kasjauns.lv” septembra sākumā vēstīja, ka dziesmu "Moja profesija – latiš" (“Mana profesija – latvietis”) ierakstījusi mazpazīstama jauniešu grupa no Rēzeknes "Krasavica i čudovišče" ("Skaistule un briesmonis"). Dziedātājs krievu valodā ar "uzspēlētu" latviešu akcentu dzied, ka viņš ir "stulbs kā korķis un skaists kā Kvazimodo", bet var dienēt gan policijā, gan robežsardzē, var arī nesāt ieroci un izdot likumus, pildīt jebkuru vadošu amatu, visiem spļaut virsū, jo viņa vectēvs ir dienējis SS, bet tēvs ir bijis PSKP biedrs.
Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” iepiekš lūdza iekšlietu ministri Lindu Mūrnieci (“Vienotība”, JL) personīgi pievērst uzmanību lietas izvērtēšanai. Apvienība uzskatīja, ka gan dziesma, gan klips ir nepārprotami vērsti uz nacionālā naida kurināšanu.

